GARBA6E473 avab kolmapäeval 5. detsembril Vitriingaleriis näituse “U R Part of It”

Graafiline disain: Mai Bauvald ja Ran-Re Reimann

Kolmapäeval, 5. detsembril avab GARBA6E473 EKA fotograafia osakonna Vitriingaleriis (Põhja pst 35) näituse “U R Part of It”, selle raames toimub kell 10.00 Vitriingalerii ees kunstnike performance ning kell 18.00 EKKMi kohvikus ametlik avamine.

Käesolev näitus on järjekorras esimene, mis valiti välja Vitriingalerii taotlusvooru tulemusena.

GARBA6E473 (kunstnikud Sidney Lepp ja Kertu Rannula) viitab oma kollaažiga eestlaste uuele rahvuslikule tavale käia lõunanaabritelt suures koguses odavat alkoholi ostmas. Väljapaneku keskmes on portreed noortest kunstnikest Riias aega veetmas ja elu põletamas.

Näitusega kaasnevad lisaaktsioonid, millest esimene “It’s Time to Take Out The Trash” teostati Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7) ees asuval teosel “Paatina” 2. detsembril. “Mis ühele rämps, see teisele aare,” kommenteerivad kunstnikud aktsiooni. “See on otsene vihje meie suhtumisele, mis puudutab Eesti kunstimaastikul toimuvat.” Oma installatiivse aktsiooniga juhivad kunstnikud tähelepanu motiividele, mille väärtus jääb nende jaoks kaheldavaks.

Näitust saab vaadata olenemata kellaajast ning see jääb avatuks kuni 27. jaanuarini.

Graafiline disain: Mai Bauvald ja Ran-Re Reimann

Näitus on valminud tänu EKA Üliõpilasesinduse, OÜ Prügieksperdi, Tauraite Country Spirits ja Õllenaudi lahkele toetusele.

Sidney Lepp (1994) õpib Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas. Tema peamisteks huvideks on erinevate ühiskonnanähtuste, sealhulgas reklaamispsühholoogia ja traditsioonide, mõju indiviidile, kuid ka üksikisiku harjumuste ning mugavustsooniga manipuleerimine. Sidney Lepp on teoste materjalidena kasutanud fotosid, kleepse, plakateid ja muid ready-made objekte. Ta on algatanud mitmeid kunstnike grupeeringuid ning on aktiivne liige järgmistes projektides: PRIIT, ViinaNeljapäev, SE_LJO ja GARBA6E473.  

Kertu Rannula (1997) elab ja töötab Tallinnas. Ta õpib Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas ning käsitleb noorsoo- ja popkultuuriga seonduvaid teemasid. Teda huvitab foto kui dokumentatsioon, kasutades peamiselt multimeediatehnikaid. Kertu Rannula on rühmituste GARBA6E473 ja ViinaNeljapäev liige 2018. aastast.

Jaga sõpradega:

Postitas Kaisa Maasik
Viimati muudetud