Hõbenõela auhinna pälvis Hannes Rüütel

Foto: Erlend Štaub
221018_Kuldnõel_Hõbenõel_Erlend_Štaub49
221018_Liis_Kalda_Erlend_Štaub11
221018_TFW_Hannes_Rüütel_Erlend_Štaub4
221018_TFW_Hannes_Rüütel_Erlend_Štaub8
221018_TFW_Hannes_Rüütel_Erlend_Štaub11
221018_TFW_Hannes_Rüütel_Erlend_Štaub27
221018_TFW_Hannes_Rüütel_Erlend_Štaub52
221018_TFW_Hannes_Rüütel_Erlend_Štaub57
Foto: Erlend Štaub

18.–21. oktoobril Kultuurikatlas toimuv Tallinn Fashion Week sai meeleoluka avapaugu teisipäeval, kui Kuldnõela auhinnagalal anti üle aasta parimatele moekunstnikele suunatud Kuld- ja Hõbenõela auhinnad ning parima aksessuaaride looja auhind Kuldne Nõelakoda. 

Tänavuse Hõbenõela auhinna pälvis EKA moeosakonna vilistlane Hannes Rüütel ning aksessuaaridisaineritele suunatud Kuldse Nõelakoja nominatsiooni moeosakonna magistrant Liis Kalda.  Hannes Rüütli sügistalvises kollektsioonis kohtusid omavahel kaks märgilist etappi disaineri teekonnal – kevadel laiema publiku ette jõudnud tervikliku ja enesekindlama disainikäekirja sisse oli põimitud päris esimene autorikollektsioon OIU, mis oli ka Rüütli bakalaureusetööks EKAs. Inspiratsiooni ammutas disainer oma vanavanemate maakodust. ’’Nõukaaegsed seinavaibad ja mänguasjad, tapeedikihtide alt välja koorunud värvilaigud, vanaisa punutud sibulakorvid ja vanaema kootud kindad ja sokid. Kõik need elemendid üheskoos naturaalsete materjalidega loovad šiki ja võiks öelda, et isegi kergelt piduliku terviku. Seda igati kaasaegses ja omapärases võtmes,’’ kirjeldab disainer. Žüriil jätkus värske moetalendi kohta vaid kiidusõnu. “Tallinn Fashion Weekil eristus ta ülitugevalt isikupärase joone ja energiaga, uues kollektsioonis näen edasiminekut suunal, mis defineerib teda omalaadse ja värske stiilikeelega disainerina. Värske ja ägeda sähvatuse vääriline moelooja, millena me Hõbenõela auhinda mõistame,” kommenteeris moeajakirjanik Kristina Herodes.

Kuldse Nõelakoja nominent Liis Kalda näitas publikule lähemalt oma nägemust kaasaegsest kübarakunstist. „Mind on alati köitnud ajalooga asjad, nii rõivamoes, arhitektuuris, visuaal- kui ka tarbekunstis. Seal on midagi salapärast ja mõistatuslikku. Neid ühendab ornamentide keel – detailid, mis korduvad laerosettidest kapinuppude, kingapannalde ja taldrikuteni,” on Liis varasemalt sõnanud moeportaalile Portail. Oma lemmikmaterjaliks peab ta maagiliselt plastilist naturaalset vilti, mis lubab ennast üha uuesti ja uuesti ümber vormida, andes niimoodi võimaluse ühele esemele mõne aja tagant vajadusel uus vorm luua.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud