Järelvaatamiseks: uurimisprojekt “Lõpetamata linn” Tallinna visioonikonverentsil 2020

Lõpupaneeli grupipilt, Tallinna visioonikonverents 2020

2020. aasta Tallinna visioonikonverents „Tark linn ei saa kunagi valmis“ toimus 3.-5. novembrini kolmepäevase digikonverentsina. Igal päeval oli erinev teema: “Linnaarhitektuur ja linnaplaneerimine”, “Tark linn: nutikas ja avalik ruum“ ja “Tulevikuvisioon: tark linn ei saa kunagi valmis“. Ettekannetele järgnesid aruteluringid, kus vestlust juhtis ajakirjanik Neeme Raud.

EKA ja Tallinna linna uurimisprojekti “Lõpetamata linn” viimast, Tallinna pikemat tuleviku ja selle võimalusi analüüsivat etappi tutvustas konverentsil arhitekt ja EKA külalisprofessor Douglas Gordon.

Douglas Gordoni ettekannet saab järelvaadata siin.

Konverentsi täisprogrammi koos kõikide ettekannetega leiate siit.

Tallinna Visioonikonverentsi “Tark linn ei saa kunagi valmis” sisunõukoda:

Andres Ojari, arhitekt ja arhitektuuriteaduskonna dekaan, Eesti Kunstiakadeemia
Ignar Fjuk, arhitekt ja urbanistika juhtivspetsialist, Tallinna Ettevõtlusamet
Kadi Pärnits, AS Mainor juhatuse esimees
Ralf-Martin Soe, Targa linna tippkeskuse juhataja, TalTech
Toomas Türk, innovatsiooni juhtivspetsialist, Tallinna Ettevõtlusamet
Urmas Sõõrumaa, ettevõtja

***

“Lõpetamata Linn” on EKA arhitektuuriteaduskonna poolt koostöös Tallinna linnaga läbiviidud kolmeaastane laiapõhjaline uurimistöö, mis küsis, milline võiks olla hea ja elamisväärne linn 21. sajandil ja kuidas see võiks väljenduda Tallinna linnaehituslikus arengus. Suuremahuline teadusprojekt keskendus Tallinna linnaehituslike visioonide ja ruumiliste tulevikustsenaariumite uurimisele. Uurimistöö läbiviimine sai teoks tänu kinnisvaraettevõtte Kapitel toetusele, kes panustas projekti kolme aasta jooksul kokku peaaegu pool miljonit eurot. Uurimisprojekt lõpeb 2021. aasta varakevadel näitusega Eesti Arhitektuurimuuseumis ja projekti tulemusi koondava raamatuga.

Eelmistel semestritel on “Lõpetamata Linna” raames uuritud planeerimispraktikaid Tallinnaga mõneti sarnastes Euroopa linnades, Tallinna paneelelamurajoone, keskendudes Lasnamäele, Tallinna rohe- ja sinivõrgustikke, Tallinna linnakeskust / keskuseid ning arvutuslike vahendite kasutamist ruumiloomes.

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud