Erialastuudio KOOLIHOONE (energia & automatiseerimine) avalik hindamine

Tuleviku koolimaja stuudioga oli seotud ka samade juhendajate poolt läbi viidud kursus "Energiatõhususe ja modelleerimise tarkvara", mille raames tudengid töötasid välja ja ehitasid valmis 1:1 skaalal kliimateadlikke fassaadiprototüüpe. Foto: J. Jõekalda
Asukoht:
EKA A400

Algus k.p.:
24.05.2019

Algusaeg:
11:00

Lõpp k.p.:
24.05.2019

Reedel 24. mail algusega kell 11.00 toimub EKA-s, 4. korruse aatriumis (A400) energiatõhususe professuuri erialastuudio esitlus, kus tutvustatakse 3. kursuse tudengite poolt välja töötatud tuleviku koolimaja kontseptsioone, mis on energiatõhusad, keskkonnasõbralikust materjalist ja modulaarsed, võimaldades paindlikku ja õpetlikku haridusruumi. Tudengeid juhendasid energiatõhususe külalisprofessor Bernhard Sommer, külalisdotsent Galo Moncayo, Sille Pihlak, Siim Tuksam ja Adam Orlinski.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) arhitektuuriteaduskond on alates 2016. aastast teinud tihedat koostööd Merko Ehitusega. 2016. aasta sügisel avati Merko Ehituse toel Eestis ainulaadne energiatõhususe professuur ning käesoleval õppeaastal digitaalsete töövahendite stuudio, mis keskendub suuremahulise energiatõhusa hoone projekteerimisele – nagu ka antud stuudio käigus kavandatav tuleviku koolimaja.

EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise.

AS Merko Ehitus on Baltimaade ehituskontsern, kuhu kuuluvad Eesti juhtiv ehitusettevõte AS Merko Ehitus Eesti, Läti turule keskendunud SIA Merks, Leedu turul tegutsev UAB Merko Statyba ja Norra ehitusettevõte Peritus Entreprenør AS. Merko Ehituse aktsiad on noteeritud NASDAQ Tallinn börsil alates 1997. aastast. Kontsern annab tööd ligi 800 inimesele.

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond