Avatud loeng: Jaak Tomberg: Dave Eggers’i „Ring“ 23.11.

tomberg_jaak
ring
Jaak Tomberg:
Dave Eggers’i „Ring“

23. november kell 17,
graafika osakond,
Lembitu 10B, ruum 144

Kolmapäeval, 23. novembril kell 17 peab avatud loengu kirjandusteadlane Jaak Tomberg.

Loengus tuleb juttu Dave Eggers’i romaanist „Ring“ (The Circle). Raamatut võiks kokku võtta kui 5-minutit-tulevikku ulmet, mis räägib peaasjalikult sotsiaalmeedia mõjust (kasust ja kahjust) nüüdisteadvusele. Raamatuanalüüsi täiendavad viited Marshall McLuhanile, Donald Trumpile ja ulmekirjanduse hetkeseisule.

Hea, kui loengul osalejad on eelnevalt Dave Eggers’i romaani „Ring“ (Tallinn, Varrak, 2015) läbi lugenud.

Katkendit „Ringist“ saab lugeda siit:
http://kultuur.err.ee/v/kirjandus/cf4afd28-d02e-49a5-9da6-1d0085c99f80/loe-katkendit-dave-eggersi-romaanist-ring

Jaak Tomberg on eesti kirjandusteadlane. Tema peamised uurimisvaldkonnad on kirjandusteooria ja ulmekirjandus, sealhulgas küberpunk. Tomberg on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti kirjanduse erialal. 2004. aasta sügisel astus ta Tartu Ülikooli doktorantuuri maailmakirjanduse erialal, juulis 2009 kaitses doktoriväitekirja teemal „Kirjanduse lepitav otstarve“. Ta töötab Eesti Kirjandusmuuseumis teadurina.

Lisaks teadustööle on Tomberg tõlkinud ilukirjandust ja kirjandusteooriat, kirjutanud näidendeid ja kirjanduskriitikat, ta on ajakirja Vihik toimetaja. Tomberg tegutseb ka D&D mängujuhina.

Aastal 2014 pälvis ta maailma vanima ja suurima teadusliku fantastika uurijaid koondava ühingu SFRA aastaauhinna esseega On the Double Vision of Realism and SF Estrangement in Gibson’s Bigend Trilogy.

Olete oodatud!
Postitas Solveig Jahnke
Graafika Viimati muudetud