Avatud loeng: Projection Mapping

Taavi Varmi visuaal
Asukoht:
zoom

Algus k.p.:
11.01.2021

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
11.01.2021

11. jaanuaril kell 18.00-20.00 toimub videosilla vahendusel Zoomis https://zoom.us/j/94267064018 loeng “Projection Mapping”(projektsiooni kaardistamine).

Projection mapping on projektsioonitehnoloogia, mida kasutatakse video projetseerimiseks sageli just ebakorrapärastele objektidele arhitektuursel maastikul – ehitised, teatrilavad jne. Antud tehnoloogia võimaldab and staatilistele objektidele lisaväärtust, luua optilisi illusioone ja liikumisi.

Taavi Varm on visuaalkunstnik, kes huvitub ruumi ühendamisest video projektsiooniga. Hetkel omandab ta magistri kraadi Aalto Ülikoolis Soomes. Viimased 20 aastat on ta läbi viinud video-, kunsti- ja tehnoloogiaga seotud kursusi erinevates ülikoolides Eestis ja mujal. Oma pikaaegset kogemust on tal võimalik kasutada mitmetel riiklikel projektidel. Taavi Varm on teinud mitmeid videoprojektsioone Estonia teatri etendustele, kasutades kõrgtehnoloogilisi lahenudis, et luua sujuvus tehnoloogia ja elava etenduse vahel. Ta on spetsialiseerunud ka suuremõõtmelistele video projektsioonidele. Viimastel aegadel on ta teinud koostööd muuseumite ja teiste eriliste keskkondadega nagu Fazer külastuskeskus, Gruusia Paviljon World Expol Astanas, Unity DOME 360, Narva Aleksandri katedraali installatsioon, Narva Muuseum jne. Koos oma abikaasa Anni Varmiga juhivad nad disaini stuudiot Varm Studio, kus on loodud mitmeid suuremahulisi projekte tutvustamaks Eesti disaini maailmas.
www.varmstudio.com

Ville MJ Hyvönen on suurepärane näide tänapäevasest renessanss-inimesest. Tema teadmistel ja kogemustel filmi, teatri, heli ja audiovisuaalvaldkonnas pole piire.
Ta on töötanud ligi kolmkümmend aastat koos tuntud kunstnikega nagu Kristian Smeds, Mikko Roiha, Eva Alkula, Tõnu Kaljuste, Reet Aus ja paljud teised. Ta on loonud helikujundusi arvukatele etendustele ja filmidele. Viimasel ajal huvitavad teda intiimsemad ja detailsemad heliinstallatsioonid, mida ta on kasutanud Fazeri külastuskeskuses, Soome Paviljonis World Expol Astanas, Helsingi raudteejaamas ja IKEAs.
www.villehyvonen.fi 

Loeng on ingliskeelne.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Animatsioon Avatud loengud