Klaasikunsti osakonna magistrandi Maarja Mäemetsa esimene isiknäitus “aega on küll / there’s time”

Asukoht:
galerii Positiiv Roo 21a, Pelgulinn, Tallinn

Algus k.p.:
03.10.2017

Algusaeg:
esmaspäevast reedeni kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel.

Lõpp k.p.:
20.10.2017

Maarja Mäemetsa esimene isiknäitus “aega on küll / there’s time” uurib tänapäeva sotsiaalmeedia maastikku, kanaleid Instagram ja Facebook, mis pakuvad inimestele võimaluse jagada maailmaga oma igapäevategemisi läbi fotomeediumi.

Näitus on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a, Pelgulinn, Tallinn) 3.-20. oktoobrini 2017, esmaspäevast reedeni kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel. Näituse avamine toimub 3. oktoobril kell 18.00-20.00. 

Maarja Mäemetsa näituse keel on värvikirev ja heatujuline, peites pisut pilavat alatooni. Läbi sotsiaalmeedia kanalite joonistub meile pilt õnnelikust ja edukast inimesest, kes libistab palmi all kokteile ning võtab basseini ääres päikesevanne. Aega on küll, kuhugi pole kiiret ja seda kõike tuleb maailmaga jagada, koguaeg. Isegi siis, kui see on vaid illusioon, fiktsioon, moonutatud tegelikkus.

Näitusetööd kompavad foto- ja klaasikunsti piirimail, ühendades kaks eri meediumit omanäoliseks tervikuks. Fotod on lehtklaasi kihtidele kantud UV-trükis ning kihid hiljem kokku liimitud. Nii on kujundatud kihilised klaasblokid, kus sama motiivi kordumine erinevatel kihtidel loob ruumilise efekti ja annab fotodele sügavuse.

MAARJA MÄEMETS (s 1991) õpib Eesti Kunstiakadeemias klaasikunsti magistriõppes. 2016/17 õppis ta Viini Kunstiakadeemias. Alates 2014. aastast on ta osalenud rahvusvahelistel näitustel Tartus, Tallinnas, Riias, Peterburis ja Lvovis. Mäemets on pälvinud 2016/2017 aastal Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala üliõpilaste tegevuse tunnustamiseks loodud Maks Roosma nimelise stipendiumi klaasikunsti ja fotograafiat ühendava tegevuse eest. Tema klaasi- ja fotokunsti ühisprojekt „Underwater love“ hinnati 2017. aasta Bild-Werk Frauenau rahvusvaheliselüliõpilastööde konkursil peavõidu vääriliseks. Maarja Mäemets on fotoajakirja Positiivi kaasautor alates 2015. aastast.

Näitus kuulub galerii POSITIIVI 6 näituses koosnevassse sarja, mida toetab EV100 kunstiprogramm „SADA KUNSTIMAASTIKKU”

Kunstnik tänab: Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakond, Rait Lõhmus
Lisainfo:
Kristel Schwede, galerist, tel 5809 3410, kristel@positiiv.ee

Maarja Mäemets, maarja.maemets@gmail.com 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Eve Koha
Viimati muudetud

Disain ja rakenduskunst Näitused