Kümme uut arhitektuurimagistrit on:

Fotod_ Gregor Jyrna

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas esmaspäeval kaitstud magistritöödes tegeleti Eesti ühiskonna oluliste tulevikku suunatud küsimustega. Tööde teemad ulatusid Eesti haiglatevõrgu struktuurist, pea poole Tallinna elamufondist moodustavate paneelelamute kaasaegseks elukeskkonnaks kohaldamise ning pagulaste ühiskonda integreerimiseni. Siia vahele mahtusid kaitseväe uus väljaõppekeskus, mahajäetud hoonete ja materjalide taaskasutuse programm, massiivpuidu ja komposiitkonstruktsioonide kasutusvõimaluste uurimine ja palju muud kaasaegses ühiskonnas olulist, muuhulgas ka kohaspetsiifiline koloonia Marsil. Pea kõik need on rohkem või vähem põletavad teemad, mis vajavad nii täpsemat ja sügavamat analüüsi lahus päevapoliitika survest kui ka vähemalt osalist lahendamist kohe siin ja praegu.

Akuutselt ajakohaste küsimustega tegelemine ja sekkumiste kavandamine olukorras, kus pikalt uuritud toetuspind on õhuke ja uurimisobjekt ise pidevas muutumises, on alati suur risk nii tudengile kui ka juhendajale ja selle riski võtmise üle on EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond väga uhke.

Seekordsete magistritööde tulemustega saavad kõik tutvuda 2.-16. juunini avatud EKA magistritööde näitusel TASE. Värskelt kaitstud tööde väärtust ühiskonnale saame hinnata tulevikus, mil need teemad päriselt avanevad.

Kümme uut arhitektuurimagistrit (Master of Science in Architecture) on: Ats Buddell, Gert Guriev, Juhan Kangilaski, Sven Luik, Taavi Lõoke, Karina Niinepuu, Liina-Liis Pihu, Andres Ristov, Tanel Trepp ja Liis Uustal.

EKA arhitektuuriteaduskond soovib värsketele magistritele edu ning põnevaid väljakutseid arhitektiametis!

Postitas Anu Piirisild
Arhitektuur ja linnaplaneerimine Viimati muudetud