Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2013. aastal on bakalaureusetaseme lõpetaja Sandra Pihlak

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond annab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumi välja alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 16. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendium on ühekordne, rahalise väärtusega 250 eurot ning seda rahastas EKA teksiilidisaini osakond.

Sandra on keskendunud peamiselt rõivakangaste disainile, teinud koostööd erinevate moeloojatega ja silma paistnud ERKI Moeshowdel ja moedemonstratsioonidel välismaal. Sandral on julgus võtta positsioone ja seisukohti, tal on oma loominguline käekiri ning ta on andnud suure panuse EKA Üliõpilasesinduse töös ja EKA teemade kajastamisel.

Stipendiumi laureaadi valisid EKA tekstiilidisaini osakond ning lõpuportfooliote kaitsmiskomisjoni liikmed: EKA Disainiteaduskonna dekaan Lylian Meister, Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau, Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna professor Aet Ollisaar, tekstiilidisainer ja EKA õppejõud Mare Kelpman ning tekstiilidisainer, EKA doktorant ja õppejõud Kärt Ojavee.

Lisainfo:
Piret Valk
Tekstiilidisaini osakonna külalisdotsent
Eesti Kunstiakadeemia
piret.valk@artun.ee

tel 6267316

tel 56888850

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Tekstiilidisain