Mükoplastist Teaduslava Arvamusfestivalil!

11.-12. augustil leiab Arvamusfestivalilt kaks arhitektuuriteaduskonna osalusega korraldatud arutelu ning kaks ala, mille püstitamisse annavad EKA tudengid oma tugeva panuse.

Festivali Teadusala saab erikujunduse sisearhitektuuri tudengitelt. Lahenduses on kasutatud uudset materjali seenmütseeli, millest on kasvatatud spetsiaalselt teadusala koja jaoks seinapaneelid – iga paneel kasvab oma nägu ja on ainulaadne. Seinapaneelid on kasvatatud seeneniidistikust ja saepurust. Seenemütseeli on kasutatud saepuru põimiva liimina, mis seob pudeda tselluloosse kasvumeediumi ühtseks struktuuriks.

Idee- ja teostusmeeskonda kuuluvad sisearhitektuuri osakonna tudengid ja nende juhendajad: Siim Karro, Tamara Istanbouli, Erki Nagla, Leena Torim, Kärt Ojavee, Liisa Valdmann, Avo Tragel, Edina Dufala-Pärn, Rene Valner.

NB! Mõlemal Arvamusfestivali päeval kell 15.35-15.50 saab Teadusalal kuulata, mis materjal see mükoplast on, mida suvi läbi sisearhitektuuri osakonnas on paneelideks kasvatatud ja mida nüüd Teadusala ehitise küljes näha saab. Reedel räägivad sellest kohapeal Erki Nagla ja Siim Karro ning laupäeval Erki Nagla ja Tamara Istanbouli.

LOE LÄHEMALT: Maaleht mükoplasti kasvatamise loost: http://maaleht.delfi.ee/news/lehelood/koik/kunstiakadeemias-valmib-seeneniidistikust-tulevikumaterjal?id=79056036


HAAKUVAL TEEMAL:
11. augustil kell 14.00-15.30 toimub Teadusalal teemaga haakuv arutelu
Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja

Küsime, kuidas kavandada elukeskkonda nii, et linn oleks loodusressursside ammendaja asemel pigem ressursi ja energia tark kasutaja, senisest teadlikum ressursside n-ö ringleja, taastootja. Vaatame linna toimimist mitmes mõõtkavas linnamööblist materjali, hoonete, taristu ja liikuvuseni ning arutleme linliku ringmajanduse käivitamise viiside üle. Milliseid looduses toimivaid protsesse ja mehhanisme võiksime linnakeskkonna kavandamisel ja käitumisharjumuste suunamisel eeskujuks võtta?

Arutelu juhivad arhitekt Veronika Valk ja arhitekt, linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer.
Osalejad: Rein Ahas – inimgeograafia professor, Tartu Ülikool, Lauri Tammiste – Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse juhataja, Eve Komp – arhitekt, Ruumiringluse eestvedaja
Arutelu korraldajad: EKA arhitektuuriteaduskond, Eesti Arhitektuurikeskus, Eesti Arhitektide Liit.

Seenekoja ehitamist toetasid: Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital, EKA sisearhitektuuri osakond, Eesti Teadusagentuur, Eesti Interneti SA, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, Elumaja OÜ ning EAL.

Rohkem infot Teadusala FB-lehelt: https://www.facebook.com/events/465309813818991/ 

Kogu kava: www.arvamusfestival.ee

Kohtumiseni Paide Arvamusfestivalil!

Anu Piirisild
Arhitektuuridiskussioonide ning Hariduse ala ja Teadusala ehitiste koordinaator
anu.piirisild@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur