Ott Kikkase stipendiumid said Kateriin Rikken ja Kristel Ojasuu

EKA klaasikunsti eriala magistrant Kateriin Rikken pälvis stipendiumi toetamaks tema magistritöö teemaga seotud rahvusvahelist tegevust. Juba varasemalt galeristi kogemust omava Kateriini sooviks on mõista paremini galeriide toimemehhanisme tänapäeval nii Eestis kui rahvusvahelises plaanis eesmärgiga jätkata Eesti klaasikunsti maastikul nii loojana, õpetajana, klaasikunsti tutvustaja kui propageerijana. Kateriini loome- ja muu erialane tegevus on samuti olnud silmapaistev: esinemised näitustel nii kodu- kui välismaal, oma kogemuste sh Taanis omandatud klaasipuhumisoskuste edasiandmine nii EKA tudengitele kui Olustvere klaasipuhumiseriala õpilastele.

Teise stipendiumi pälvis Kristel Ojasuu EKA keraamikaosakonnast. Ta on keraamika MA tudeng, kes uurib oma töös Kohila puupõletusahjude kasutamisega seotud kogemust, et kirjutada juhis tulevastele kasutajatele.Kristel on olnud abiks mitmel aastal Kohila rahvusvahelise keraamikasümpoosiumi korraldamisel. Oma skulpturaalse keraamikaga on ta pälvinud osakonna tähelepanu ja suvel osales aktiivselt EKA 3D saviprindi töötoas.

Ott Kikkase stipendium on rahaline toetus, mis on suunatud Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna keraamika ja klaasikunsti eriala BA ja/või MA taseme tudengile. Stipendium on ellu kutsutud stipendiaadi õpingute, loomingulise tegevuse ja enesearendamise toetamiseks. Stipendiumi eesmärgiks on väärtustada ka autori- ja materjalikeskse kunstiloominguga tegelemist disainiteaduskonnas.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondKeraamikaKlaas