Talvine eesti keele ja -kultuuri kursus ESTILC toimub jälle

ESTILC in summer 2020
6. – 22. jaanuarini korraldab EKA välissuhete osakond taas intensiivset eesti keele ja kultuuri kursust ESTILC.
Kursus on suunatud kõikidele Eesti ülikoolide Erasmus+ vahetustudengitele, kes alustavad tuleval semestril oma õpinguid Eestis. Seekordne konkurss osutus vahetustudengite seas oodatust menukamaks ning 16 koha täitmiseks saabus avaldusi ligikaudu 70. Väljavalitud osalejad pärinevad kümnest erinevast Euroopa Liidu riigist ning siirduvad kevadsemestril õppima kas EMTAsse, TalTechi, EBSi või EKAsse.
Tulenevalt COVID-19 viiruse levikust ning karmidest piirangutest otsustati tänavune ESTILC kursus korraldada tavapärasest teistsuguses formaadis. Keeleõpe on viidud täiemahuliselt veebipõhiseks, mis annab tudengitele hea võimaluse osaleda igapäevastes loengutes kas Eestis eneseisolatsioonis olles või reisi eel koduriigis viibides.
Kultuuriprogramm on lükatud kevadesse, mil loodetavasti on üleriigilised piirangud lõdvenenud ning lubatud taaskord korraldada grupiviisilisi tegevusi.
Taoline korralduslik formaat on esmakordne nii EKA kui ESTILC kursuste ajaloos.
Juba 2007. aastast EKAs toimuv ja positiivset tagasisidet saanud kursuse juhendaja on kolmandat korda Ly Leedu (Multilingua Keelekeskusest), kursust koordineerivad välissuhete osakonna spetsialist Marilyn Riisimäe ja Grete Nagel EKA üliõpilasesindusest.  
Projekti rahastab Eesti Vabariik.
Jaga sõpradega:

Postitas Sandra
Viimati muudetud

Välissuhete osakond