Uus VIRUxEKA programm innustab noori eksportima

Uuele õppe- ja tarkusehooajale vastu minnes lõi Eesti Kunstiakadeemia koostöös Viru Keskusega VIRUxEKA Young Design Export Programmi (VIRUxEKA Noore disaini eksportprogramm).

“EKA disainitudengid on oodanud pikisilmi ekspordialast rahvusvahelist õpet ja nüüd on Viru Keskus selle programmi kestlikkusele õlga alla panemas,” rõõmustab EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart.

VIRUxEKA Young Design Export Program on suunatud disainiteaduskonna disaini ekspordivõimekuse õppekava loomisele ja tugevdamisele. Programm sisaldab rahvusvahelise kogemusega õppejõudude ning ekspertide toomist õppetegevusse ning rahvusvahelise kontaktvõrgustiku kaasamist eesti disainitudengite arendamisel.

Programm alustab 2020 aasta sügisel ning esimesi  kollektsioonide saab näha 2021 aasta kevadel. Programmi juhib EKA külalisrektor, pikaajalise ekspordikogemusega ärimentor Sissi Silván.

Eelmise aasta pilootprogrammi läbinud, ERKI Moeshow 2020 ja Estonian Fashion Festivali võitja, Annika Kiidron toob VIRUxEKA Young Design Export Programi esile kui jõulist omaloomingu, enesekindluse ja jätkusuutlikkuse innustajat.

Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise ja haldamise kõrgeim tase LEED O&M Platinum ning keskuse turundus- ja kommunikatsioonitegevus on pälvinud nüüdseks 47 auhinda.
“Viru Keskus kui Eesti juhtiv moekeskus väärtustab kvaliteeti. Meie jaoks on oluline ka Eesti moedisaini jätkusuutlikkus ning seetõttu on EKA moeosakonna ekspordivõimekuse kasvatamisele suunatud stipendiumi väljakuulutamine loogiline samm,” sõnab Viru Keskuse turunduse – ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Koostöös EKAga antakse välja ka personaalne stipendium 1000 eurot.  Vt lisaks  www.virukeskus.com

Lisateave:

Piret Puppart
EKA moeosakonna juhataja
piret.puppart@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Välissuhete osakond