Avatud akadeemia

Avatud akadeemia pakub huvilisele võimalust end täiendada Eesti suurimas elukestva kunsti-, disaini- ja arhitektuuriõppe keskkonnas ehk Eesti kunstiakadeemias.

2017. aasta sügisel algas avatud akadeemial 20. tegevusaasta, mis päädib koolitushooaja avamisega uues EKA majas 2018. aasta sügisel (tunnusgraafika autor on Nänsi Männik, kujundusgraafika kursuse õppija).

2017. aastal õppis EKAs täienduskoolitustel 1651 õppijat ning kursusi toimus 130. Esmakordselt ületas täienduskoolituses õppijate arv EKA üliõpilaste arvu: iga üliõpilase kohta oli täienduskoolituses 1,5 õppijat.

Osalejate elukoha järgi on enamik õppijaid Tallinnast ja Harjumaalt, kuid esmakordselt on täienduskoolituses rahvusvaheliste õppijate osakaal 4% õppijatest. Kõige enam õppijaid on täienduskoolituses disaini ning kujutava kunsti ja kunstiteaduse suunal. Märkimisväärselt on kasvanud laste, sisseastumisest huvitatute ning EKA vastutusvaldkonnas töötavate professionaalide-vilistlaste osalus täiendusõppes.

Joonis. EKA täienduskoolituses õppijate ja kursuste arv 2013–2017.

Avatud akadeemias on pikemaid ja lühemaid võimalusi õppeks, valikus on joonistamise-, maali-, disaini-, arvuti-, sisearhitektuuri kursused ja palju muud. Vaata kursuseid.

Akadeemia on aidanud kavandada ja läbi viia organisatsioonide sisekoolitusi ja arenguprogramme ning samuti viinud läbi ürituste-elusündmustega seotud loomingulisi töötube (skulptuur, ehe, joonistamine, maal).

Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Pakume võimalust teha oma sõpradele, pereliikmetele või kolleegidele loominguline kingitus kunstiakadeemia kursuse näol. Teie poolt välja valitud kursus vormistatakse kinkekaardina.

Kui Sul on ettepanekuid koolituste osas, siis palun kasuta järgmist vormi.

Avatud akadeemia korraldab ka Euroopa Liidu struktuurfondide toel täienduskoolitusi:

 

Otsi meid üles

Asume Tallinna kesklinnas, aadressil Estonia pst 7/ Teatri väljak 1, alates augustist 2018 Põhja pst 7.

Avatud akadeemia infotelefon +372 5919 9496

3D printimise töötoas uuriti uudseid savi trükkimise ja kasutamise võimalusi

Reedel, 17. augustil esitleti EKA rahvusvahelise suveakadeemia töötoa “Clay 3D Printing” (“Savi 3D printimine”) tulemusi. Kursust juhendas kaasaegne kunstnik, keraamik ja 3D printerite valmistaja Jonathan Keep. Kursusel uuriti uudseid savi 3D ...

LisainfoKontaktid

DSC_9313

Kristiina Krabi-Klanberg

Avatud akadeemia juhataja

626 7374

kristiina.krabi@artun.ee
DSC_9279

Pirje Kõvatomas

Täienduskoolituse programmijuht

626 7327

pirje.kovatomas@artun.ee
DSC_9249

Piret Frosch

Koolituskoordinaator

626 7326

piret.frosch@artun.ee