Üldinfo

EKA avatud akadeemia on suurim elukestva kunstiõppe keskkond Eestis, mis pakub läbi aasta kõigile huvilistele nii kunsti-, disaini- kui arvutikursuseid. Meie kursuste juhendajad on tunnustatud professionaalid, kes leiavad mitmekülgselt põnevaid lahendusi loovuse arendamiseks. Kursuse läbimisel väljastatakse osalejale EKA avatud akadeemia vastav tunnistus.

Informatsiooni avatud akadeemia tegevustest saab meie Facebooki, Instagrami või Youtube’i lehelt.

Pakume võimalust teha oma sõpradele, pereliikmetele või kolleegidele loominguline kingitus EKA avatud akadeemia kursuse kujul. Teie poolt välja valitud kursus vormistatakse kinkekaardina.

 


 

2017. aasta sügisel algas avatud akadeemial 20. tegevusaasta, mis päädis koolitushooaja avamisega uues EKA majas 2018. aasta sügisel.

2017. aastal õppis EKAs täienduskoolitustel 1651 õppijat ning kursusi toimus 130. Esmakordselt ületas täienduskoolituses õppijate arv EKA üliõpilaste arvu: iga üliõpilase kohta oli täienduskoolituses 1,5 õppijat.

Osalejate elukoha järgi on enamik õppijaid Tallinnast ja Harjumaalt, kuid esmakordselt on täienduskoolituses rahvusvaheliste õppijate osakaal 4% õppijatest. Kõige enam õppijaid on täienduskoolituses disaini ning kujutava kunsti ja kunstiteaduse suunal. Märkimisväärselt on kasvanud laste, sisseastumisest huvitatute ning EKA vastutusvaldkonnas töötavate professionaalide-vilistlaste osalus täiendusõppes.

Joonis. EKA täienduskoolituses õppijate ja kursuste arv 2013–2017.

Avatud akadeemias on pikemaid ja lühemaid võimalusi õppeks, valikus on joonistamise-, maali-, disaini-, arvuti-, sisearhitektuuri kursused ja palju muud. Vaata kursuseid.

Akadeemia on aidanud kavandada ja läbi viia organisatsioonide sisekoolitusi ja arenguprogramme ning samuti viinud läbi ürituste-elusündmustega seotud loomingulisi töötube (skulptuur, ehe, joonistamine, maal).

Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Pakume võimalust teha oma sõpradele, pereliikmetele või kolleegidele loominguline kingitus kunstiakadeemia kursuse näol. Teie poolt välja valitud kursus vormistatakse kinkekaardina.

Kui Sul on ettepanekuid koolituste osas, siis palun kasuta järgmist vormi.

Avatud akadeemia korraldab ka Euroopa Liidu struktuurfondide toel täienduskoolitusi: