AVATUD HINDAMINE: REKrulli superstuudio!

N 19. mai kl 10.00 – 17.00
HINDAMINE: REKrulli superstuudio
4. korruse aatrium A-400

Juhendajad: Siim Tuksam, Sille Pihlak (arhitektuur), Adam Orlinski (konstruktsioonid ja energiatõhususe analüüs), Mattias Malk (kohaanalüüs), Karin Bachmann (maastikuarhitektuur)

Väliskriitikud: Gilles Retsin, Bartlett UCL ja Zeynep Aksöz, Angewandte

Me elame paindlike süsteemide maailmas, kus vastupidavusest või muutumisvõimest on saanud üks jätkusuutlikkuse peamisi kriteeriume. Stuudio esitab küsimuse: kuidas muutust konstrueerida? sLenderi disaini- ja ehitussüsteem on inspireeritud sajandivanustest Lenderi ja Tallinna tüüpi elumajadest. Volta tänava äärde kavandatavad uusehitised astuvad dialoogi olemasolevate vanade tüüpmajadega ja kannavad Kalamaja identiteeti Krulli kvartalisse.

Kuidas hoida, hoida ja arendada ruumikultuuri kiirete muutuste ajastul? Või vajab see Exceli-põhiste arendusprojektide pandeemilist levikut arvestades juba rekonstrueerimist? Kuidas saaksime taaskord esikohale seada ruumilised, sotsiaalsed ja esteetilised väärtused? Ajalooliselt on arhitektuur alati olnud midagi enamat kui lihtsalt kaitsvad seinad. Hooned on peegeldanud seda, kuidas me maailma näeme ja meie positsiooni selles. Milliseid sotsiaalseid ja keskkonnaalaseid väärtusi esindavad praegused arendusprojektid? Kas sotsiaaldarvinismi, rohepesu ja jõhkra ruutmeetri/hinna kalkulatsiooni kõrval on sügavatele sotsiaalsetele väärtustele üldse kohta jäänud?

ReKrulli superstuudio käigus vaatlesime kohandatavaid süsteeme ehituselementide skaalal – kavandades standardiseeritud masstootmise elemente, et saavutada kohandatavaid eluruume ja eluasemeid.

Meie eesmärk oli arendada jätkusuutlikest materjalidest paindlikku arhitektuuri, mis põhineb digitaalsel disainil ja valmistamisel. Seadsime sihiks töötada välja kaasaegsed hoonekonstruktsioonid, mis suudavad toota kohandatavaid ja tõhusaid lahendusi kvaliteetsete ja positiivse keskkonnamõjuga ruumide loomiseks – ning vaadelda võimalikke kooselamisviise lisaks tavapärasele korteriühistu omandimudelile.

REKRulli superstuudio toetab EKA PAKKus käimasolevat uurimisprojekti “sLender”, mis uurib, millist tüüp-kortermaja vajab Tallinn täna ning kuidas lahendada uus kortermaja Eesti puitarhitektuuri-tööstuse ning arhitektide kõige paremaid teadmisi rakendades.

Tule kuulama, hindamine on avatud publikule!

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud