Drag Show pani aastale 2019 grandioosse lõpu

Foto: Toomas Volkmann

Detsembri lõpul viis päeva kestnud Identiteedikabaree Drag Show pani aastale 2019 meeldejääva punkti. 24 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengit koostöös Grimmikooli ja EKA tudengitega lõid enneolematult intrigeeriva lavashow, mille järelkaja ei taha sugugi vaibuda – ja  täiesti õigustatult.

Drag Show on juba teist korda pakkunud nii publikule kui ka osalejatele meeliülendavat elamust. Kunstilised ja šokeerivad etteasted kompasid reaalsuse piire, avaldasid ühiskonnakriitikat, kütsid kirgi ja ergutasid meeli. Ilusatest said koledad, huumor vaheldus õudusega, feminiinne asendus maskuliinsega ja vastupidi.

Moedisaini 3. kursuse tudeng Karl-Christoph Rebane jagas oma muljeid: ,,Olen ülirahul, et sain millestki nii unikaalsest Eesti kunstimaastikul osa võtta. Drag queenidele/kingidele kostüümide loomine on sarnane transformerite loomisega – kõik peab olema purunematu (vähemalt 5ks showks) ning algsest esinejast peab laval saama keegi täiesti uus või vahest keegi, kes on oodanud ja aega venitanud kuskilt kapist välja tulemisega. Kui esinejad oma täies hiilguses lavale astusid, jõudis lõpuks kohale, kui suur kogu see ettevõtmine ikkagi oli. Isegi kuude viisi ettevalmistusi tehes ei oska ette näha, milliseks etendus tegelikult kujuneb. Kui drag queen O’Toymegood lavale läks, oli mul terve aeg suu lahti ja hing kinni suurest hämmastusest, kuidas mu tehtud komplekt tema seljas ellu ärkas – sel hetkel sain aru, et kõik need töötunnid olid seda väärt. Loodan, et ka järgmisel aastal see üritus toimub ja tudengid ei kardaks sellest osa võtta.”

Drag Show on üks EKA moedisaini eriala õppekava vabaainetest, mida juhendab kostüümikunstnik Gerly Tinn. Lisaks moeeriala tudengitele lõid kostüümide tarvis kaasa ka moestilistika tudengid. Ruumiloomega nii etenduse saalis kui kogu endises NO99 teatrimajas tegelesid stsenograafia eriala tudengid.

EKA kostüümikunstnikud
Brita Paula Põder
Eva Linda Sammelselg
Kadri Vahar
Karl-Christoph Rebane
Karl Gregor Baumann
Keili Randoja
Liina Raidoja
Lisette Sivard
Mari Lemet
Nele Kurvits
Triin Uustalu
Victoria Truuvert

Juhendaja Gerly Tinn
Fotograaf Toomas Volkmann

dragshow_Volkmann3
dragshow_Volkmann4
dragshow_Volkmann2
dragshow_Volkmann1
85
78
74
69
64
61
59
56
46
16
9
6
dragshow2019_volkmann
Fotod: Kätlin Puzanov; Drag queenide/kingide reklaamfotod: Toomas Volkmann
Jaga sõpradega:

Postitas Sandra Luks
Viimati muudetud