EKA hoone on 13. märtsist õppetööks suletud ja toimub distantsõpe

NB! Vabariigi Valitsuse otsusega on kehtestatud eriolukord ja kõik koolid ja ülikoolid on suletud 1. maini 2020.  Haridus- ja teadusministeerium analüüsib olukorda ja teavitab muutustest iga 2 nädala järel. Valitsuse teade eriolukorra väljakuulutamisest.

Vastutustundliku ülikoolina püüab Eesti Kunstiakadeemia pandeemia olukorras teha kõik endast oleneva, et tõkestada COVID-19 haiguse sissetoomist ja levikut Eestis. Sellest lähtuvalt on rektor Mart Kalm kriisikomisjoni ettepanekul teinud korralduse juhistega (manuses), et ennetada viiruspuhangut EKA kogukonnas. Eesmärk on jätkata EKA tavapärase toimimisega võimalikult sujuvalt. Hetkeseisuga pole EKAs ühtegi teadaolevat haigusjuhtu ilmnenud.

Alates 13.03.2020 on EKA õppehoone üliõpilastele suletud ja toimub distantsõpe. Töötajatel töö ei katke, muutub vaid töökorraldus; töövorm lepitakse kokku vahetu juhiga (nt kaugtöö, kodukontor).

EKA õppetöö seisab uue väljakutse ees. Olukord nõuab kõigilt EKA liikmetelt vastutuse võtmist ja oma panust, et õpe ja töö saaks jätkuda. Mitmed EKA õppejõud ja üliõpilased on juba näidanud valmidust katsetada õpet uuel viisil ja pakuvad selleks leidlikke lahendusi.

Kutsume kõiki õppejõude üles olema võimalikult paindlikud ja vastutulelikud õpetamise eripäraste olukordade loovaks lahendamiseks. Loodame, et saame seda semestrit võtta kui keerulist õppetundi, mis võib heas mõttes avardada meie seniseid juhendamise ja õpetamise tavasid. Säilitame optimismi ja toetame kõiki akadeemia liikmeid.

EKAs õppivaid ERASMUS või teiste programmide üliõpilasi nõustab välissuhete osakond, neid on olukorrast teavitatud. Kui EKA üliõpilane viibib või õpib riskipiirkonnas, soovitame esimesel võimalusel koju pöörduda.

Distantsõppe võimalused
artun.ee/distantsope

Kõik meediapäringud palume suunata EKA kommunikatsiooniosakonna juhataja Solveig Jahnkele (tel 5626 4949, solveig.jahnke@artun.ee).

Korralduses toodud meetmed on koostatud eesmärgiga ennetada haiguspuhangut meie kogukonnas. Palume kõigil nendega tutvuda ja neid järgida!

Loe veel: koroonaviiruse tõkestamine Eesti Kunstiakadeemias.

Säilitagem rahu ja tegutsegem targalt!

Kriisikomisjon:
rektor Mart Kalm
õppeprorektor Anne Pikkov
haldus- ja finantsdirektor Andres Tammsaar
kvaliteedijuht Triin Krünberg
personalijuht Dagmar Raide
välissuhete juht Sandra-Leena Mell
haldusjuht Kaido Kruusamets

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Eriolukord