EAA Open Lecture series, Faculty of Design

Screen Shot 2016-01-18 at 18.31.12

Faculty of Design
Open Lectures 2016
Wednesdays at 5.30 pm
Estonia pst 7, rm 426
Curator/Moderator Prof Tanel Veenre

20.01 Robert Kõrvits / digiturundusagentuuri Pingpong Marketing juht

Kuidas teha müügile orienteeritud digiturundust, mis on samas ka maksimaalselt automatiseeritud. Ja kuidas seda teha ka piskuga. Usun, et oma tööde müük on kõige motiveerivam ja kunstnikud pole nii rikkad, et raha eest teha omale imagoreklaami. Automatiseeritus tähendab kahte olulist apekti – nagunii on tuhat asja vaja teha ja enda turundamine ei saa vôtta lõviosa ajast ning teiseks annab see juurde mõõdetavust ja põnevat sisendit sellest, mis publikule korda läheb. Seega – ausalt kommertslik lähenemine. Heast kunstnikust on parem vaid hea ja rikas kunstnik :)

27.01 Maris Takk / Eesti Disainikeskuse kommunikatsioonijuht

Maris on Eesti disainiskeenel tegutsenud EKA kunstieaduse eriala lõpetamisest alates, nii et pea 10 aastat, olles nii disainist kirjutaja-toimetaja, galerist, promootor ning viimased 5 aastat Eesti Disainikeskuse kommunikatsiooni- ja projektijuhit. Selle kogemuse baasil räägib Maris sellisest loomast, nagu Eesti disaini ökosüsteem – kes on seal olulisemad tegelased nõudluse ja pakkumise poolel, millist rolli nad mängivad, kuidas töötab disaini promotsioon, mis on kitsaskohad jne. 

3.02 Jeroen Carelse / lecturer in Aalto University, Carelse OÜ designer and analysist. 

Mixing research+art+business. Extrasensory Perception & Design, Imagination, Intuition and creativityAuthenticity and creativity. What does it mean to be authentic and how does one become authentic? Does authenticity result in creativity? Are there differences in art and design that comes from the place of authenticity?

10.02 Maire Milder / AS Baltika brändingu ja jaekontseptsioonide arendusdirektor

Vaistude ja sisetunde kuulamise roll äris. Teatud eluperioodil tehtud otsused kui kogemused, millelt kasvab kindlustunne tuleviku tegemiste tarvis. 

17.02 Ian Lambert / Head of Art, Design & Communication School of Arts & Creative Industries Edinburgh Napier University

Tendences in industrial and craft processes in UK

24.02 Heiskame lipud ja mõtleme kodumaale – mida saan mina disaineri ja kunstnikuna teha, et Eesti oleks parem paik?

2.03 Greg Clark / Art Director for KOOR packaging design

„I’d like to talk about what I consider the most important part of successful packaging design – story telling. Due to near unlimited choice of brands these days within the fast moving consumer goods market – the steps you have to take in order that your design relevant to the target market. I’ll throw in a few case studies and experiences from around the world and also with KOOR too.“

9.03 Dan Mikkin, Brand Manual partner/designer

The role of packaging in the value proposition of a product 

Dan will introduce the role of packaging in the value proposition of a product –

what functional tasks it performs as well as how it helps to sell the brand

(and your product, naturally).

Along comes a short overview of Brand Manual’s recent works on the subject.

16.03 Aap Piho / Warm North disainerEesti disainer – tüüp nagu šveitsi nuga. Kuidas ehitada üles oma kaubamärki? ja Stella Soomlais / nahadisainer, Soomlais Design omanik Käsitööline, kunstnik või disainer? Oma kaubamärgi ülesehitamine, turundus, töötamine klientidega. Tellimus vs seeriatoode.

23.03 Rasmus Rask / jäätisefirma La Muu asutaja

Väärtuste ja missiooni roll äris. Ettevõte kui inimene, kel on oma väärtused ning suured eesmärgid. Mida järjekindlamalt ta neid põhiideid järgib, seda tugevamaks inimene/bränd muutub. 

30.03 Kaupo Kikkas / fotograaf Foto – toote uus vältimatu reaalsus. Soovitud ja soovimatu kujutis. Foto mõjust teistele ja sulle. 2015 kevadsemestri tudengite lemmikloeng.

6.04 Johanna Tammsalu / õppinud Londonis loomingulist reklaami ja Madriidis tootedisaini, Tamma Design disainistuudio asutaja

Oma ideede arendamisest läbi põrumise ja mugavustsoonist väljumise kaudu. Ehetest lampideni, prillidest mööblini.

13.04 Helen Sildna / TMW peakorraldaja

Loov-ettevõtjana oma maailma ülesehitamine. Väärtuspõhine äri, maailmavaate, poliitika ja majanduse ühisosa.

20.04 Leo Rohlin / keraamika grand old man 50 aastat EKA (ERKI) vilistlasena. Intervjuu iseendaga. 

Nägemus disaini-tarbekunsti-käsitöö problemaatikast, õppeprotsessist, eneseteostusest peale õpinguid. Iseenda kogemusest suure plaanini. 

27.04 Seminar / ümarlaud. 

Kuhu ma soovin end disainimaastikul positsioneerida? Millised on minu strateegiad? Kellega võiksin teha koostööd? Kuidas oma tegevust finantseerida?

Kui mõni loeng jääb ära, siis on varuvariandina taskus Tanel Veenre / ehtekunstnik

Kust saab kõik alguse? Kunstniku positsioonilt disainimaastikule sisenemine. Oma kaubamärgi ülesehitamine. Raamatupidamisest veebipoe haldamiseni, sotsiaalmeedia turundusest koostööprojektideni (teiste disainerite, stilistide, ettevõtetega). Fotokujutise ja keele roll (oma loo jutustajana) kaubamärgi kommunikatsioonis. Lihtsad küsimused loovettevõtja elust – kuidas kujuneb toote hind? Kus ja kellele müüa (disainipoed, enda showroom-stuudio või kaubamaja)? Mis imeloom on saateleht? Kuidas toimub toodete tagastamine? Aja planeerimine? Pakendid ja graafiline disain? Kust saada toetust kaubamärgi arendamiseks? Kuidas hallata eelarvet, võimalikud kasvutempod ja investeeringud? Kuidas elada nii, et ei oleks kunagi igav?

Posted by Solveig Jahnke
Faculty of Design Updated