Abakhan Creative Award laureaat selgub kolmapäeval kell 16 EKA fuajee näitusel

abakhan_logo_et

Jaanuaris toimus esmakordselt Abakhan Creative Award stipendiumi konkurss, mis on suunatud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele. Auhind antakse välja seni tehtud projektide ja portfoolio põhjal. Uue stipendiumi loomine on eriti tervitatav moevaldkonna esindajatele, sest säärast rahalist stipediumi pole noortele moedisaneritele varem välja jagatud. Toetussumma suuruseks on märkimisväärne 2000 eurot.

Žüriis osalesid Kristine Stroom (AS Abakhan Fabrics Eesti juht), Anne Pikkov (EKA prorektor), Piret Puppart (EKA moedisaini osakonna juhataja), Krista Leesi (EKA tekstiilidisaini osakonna dotsent) ja Tanel Veenre (tunnustatud ehtekunstnik ja multitalent), kes tutvusid 16. portfoolioga, mis konkursile esitati.

AS Abakhan Fabrics Eesti juht Kristine Stroom sõnas, et  “Tudengite portfooliod ja suur huvi stipendiumi konkursi vastu näitasid, et teostamist on ootamas palju lennukaid ideid nii moe- kui tekstiilivaldkonnas. Loodame, et stipendium aitab kaasa andekate noorte arengule ning Eesti tekstiili- ja moekunsti tutvustamisele ka väljaspool Eestit. Täname kõiki kandidaate ja kutsume üles valmistuma juba järgmise aasta stipendiumi taotlemiseks.”

Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Piret Pupparti sõnul võis “paljude portfooliote puhul tajuda interdistsiplinaarsust, sh kaldumist nutitehnoloogiasse, bioloogiasse kui teatrisuunda. Tekstiili- ja moeeripärade omavaheline põimumine on iseesesestmõistetav.”

Žürii valis Abakhan Creative Award-ile 3 nominenti: Katrin Aasmaa, Kristina Puz, Mariliis Niine.

Katrini Aasmaa looming tegeleb süvendatult meestega – rariteetse suunaga Eesti moemaastikul! Noore disaineri suureks plussiks on tugev stilistika, mis tabab trendi naelapea pihta ning põimib mõnusa irooniaga postsovieeti ja 90-ndaid kaasaegse tänavamoega. Hõrk getoglämm ja nostalgia kohtuvad pöörasusega eeskätt aksessuaarides, mis on kaunistada jõudnud ka Eesti popmaastiku mainekaid nägusid.

Kristina Puz´i looming rikastab meie moepilti oma slaavipärases ornamentaalsuses. Nominent ei karda olla naiselik, isegi ülevoolavalt romantiline, päästes meid seeläbi põhjamaisesse minimalismi uppumisest. Lisaks oli žüriile muljetavaldav esitatud materjali loominguline küllus.

Mariliis Niine on varasemalt võitnud ERKI moeshow. Mänguline, hoogne, uuenduslik ja mahlakas – tema töödes on märgata raugematut indu ning tuuma originaalsust. Pühendumine vormiotsingutele ja aktiivne tegelemine faktuuriga on üks põhjuseid tema loomingu esile tõstmiseks. Tema töödes on lisaks ka haaravat narratiivi, mis tõmbab vaataja endaga kaasa.

Kolme nominendi tööde näitus EKA fuajee galeriis (Estonia pst 7) on avatud 28. veebruarini ja Abakhan Creative Award’i laureaadi väljakuulutamine toimub seal samas, 21. veebruaril, kell 16.00.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud