Ajalooline interjöör – Rakvere supelhoone

Rakvere Ujula ca 1938. L.Koidula 30, Rakvere. Foto: Carl Sarap

Magistriõppe esimese kursuse tudengite erialastuudio “Arendamise suund 2” on 2024. a. kevadsemestril pühendatud ajaloolise interjöörile. Õppejõud Liina Langemetsa juhendamisel võtavad tudengid vaatluse alla 1937. aastal valminud Rakvere supelhoone (arhitekt Tõnis Mihkelson), kus hetkel tegutseb hooldekodu. 

Siseruum on miski, mis muutub pidevalt, käib ajalooga kaasas. Kui palju peame arvestama varasemaga, kui lahendame interjööre juba olemasolevates hoonetes? Mis on selle juures vältimatu, mis mitte? Mistahes hilisema stiili alged on enamalt jaolt siiski klassitsismis, tänapäevase arhitektuuri hällis. Oluline on näha neid proportsioone, tajuda lahenduste mustreid läbi erinevate stiilide ning valida uut lisades õiged võtted. Kursuse lõpuks peaks tudeng oskama esitada küsimusi, sest sisearhitekt ei puutu oma töös kokku mitte ainult uute hoonetega, vaid aina rohkem tuleb teha projekte vanades. Tuleb leida kaasaegsetele normidele vastavad tundlikud lahendused nii ventilatsioonile, valgustusele kui sisustusele.

Kursuse raames projekteeritakse sisearhitektuuri põhiprojekt 1937.a. ehitatud Rakvere rannahoones, aadressil Koidula 30. Hoone esindab puitfunktsionalismi, arhitekt Tõnis Mihkelson. Hoone omanik soovib leida majale uue, toimiva kasutuse (praegu on hoone kasutusel vanadekoduna). Selleks võivad tudengid pakkuda oma nägemuse.

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud