Eesti Kunstiakadeemias astub ellu uus põlvkond kultuuriloojaid

Lõpetajate nimel peab kõnet EKA ehte ja sepise eriala magister Taavi Teevet. Kuvatõmmis: EKA TV

Eesti Kunstiakadeemial on suur rõõm teatada, et käesolev õppeaasta lõpuaktused toimuvad 21. juunil kell 11.00 disainiteaduskonna lõpetajatele ja kell 15.00 arhitektuuri-, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskondade lõpetajatele.

EKA õppeosakonna juhataja Elisabeth Kuusik: “Eesti Kunstiakadeemia lõpetas 2022/2023. õppeaastal 269 üliõpilast. Tasemete kaupa, bakalaureuse õppes lõpetas 148 üliõpilast, magistriõppe 119 üliõpilast ning EKA doktorikooli 2 üliõpilast.”

Värsked ülikoolilõpetajad saadab eluteele rektor Mart Kalm: “Maailm muutub ja teie sellega koos. Selles elukaares, kus olete veel maailmamuutjad on koostöö valdamise õppimine teie tulevase edu üks võti. Usun, et selle painduvuse juures tuleb teil ka endaks jääda. Olge tublid edasi. Aitäh!”

“Tänavu lõpetab lend, kelle õpingud on täis väljakutseid, eneseületamist ja loomingulist inspiratsiooni. Olete näidanud suurepärast pühendumust ja kirge oma eriala vastu ning on olnud huvitav jälgida, kuidas teie looming peegeldab tänapäeva ühiskonna teemasid ja väljakutseid. Olete seadnud fookusesse sotsiaalse õigluse, keskkonnateadlikkuse, mitmekesisuse ja paljud muud olulised teemad. Teie kunst on olnud jõuline hääl, mis inspireerib meid kõiki mõtlema ja tegutsema,” lisab EKA prorektor Anne Pikkov.

EKA disainiteaduskonna lõpetas rekordiliselt 151 üliõpilast, arhitektuuriteaduskonnas lõpetas 36 üliõpilast, kunstikultuuri teaduskonnas 36 üliõpilast, vabade kunstide teaduskonnas lõpetas 44 üliõpilast ning doktorikoolis lõpetas 2 doktoranti.

Eesti Kunstiakadeemia soovib tudengitele ohtralt õnne ja kõrget lendu!

Lähem info:
Elisabeth Kuusik
Õppeosakonna juhataja
elisabeth.kuusik@artun.ee