EKA avatud akadeemia kevadsemestri kursused

Foto: Mari Männa


EKA avatud akadeemia uus aasta saabub põneva, loomingut avardava ning ohtralt praktilisi oskusi pakkuva kevadsemestriga!

Täiendusõpe loob võimaluse omandada värskeid erialaseid teadmisi või õppida hoopis midagi sellest, mida varasemalt pole saanud proovida. Kevadsemestri programmis on ootamas kursused, kus saab disainida oma valgusti või luua portselanehteid, avastada UI/UX disainitehnoloogiaid või õppida hoopis kunsti koguma.

KUNST

 • Abstraktne maal
  8. jaanuar — 11. märts 2024, juhendab Johanna Mudist

  Maalikursusel käsitletakse kahte suurt žanri, maastikumaali ja abstraktset maali, ning ühendatakse need omavahel kahel moel – äratuntaval ja tundmatul viisil.
 • Aktimaal
  22. jaanuar — 08. aprill 2024, juhendab Toomas Tõnissoo

  Kursuse igas tunnis maalitakse modelli järgi üks-kaks etüüdi, mille põhimotiiv on aktifiguur, mis annab alternatiivsete maalitehnikate kasutamise kogemuse.
 • Kompositsiooni- ja värvusõpetus
  30. jaanuar — 30. aprill 2024, juhendab Maria Lapteva Sidljarevitš

  Kursuse 1. osas omandatakse oskusi, mis aitavad osalejal väljendada oma sisemaailma. Kursuse 2. osa eesmärk on anda teadmisi värvide kasutamisest ja tähendusest maalikunstis.
 • Ruumikompositsioon
  1. veebruar — 11. aprill 2024, juhendab Feliks Sarv

  Vormiloogika ja vormiesteetika kursus keskendub ruumiliste kompositsioonide ja arhitektooniliste mudelite loomisele. Põhiteemadeks on seoste otsimine teose osade ja terviku vahel ning mahuliste ülesannete seostamine tasapinnaliste meediumitega.
 • Toote joonistamine
  3. veebruar — 13. aprill 2024, juhendab Feliks Sarv

  Kursusel õpitakse analüüsima eseme konstruktiivset kooslust ja teostama konstruktiivseid kolmemõõtmelisi joonistusi. Õppe läbinu tunneb ja oskab kasutada lineaarperspektiivi reegleid objekti ja keskkonna joonistamisel.

KUNSTITEOORIA

 • Kunsti kogumise ABC
  1. veebruar — 21. märts 2024, juhendab Lilian Hiob

  Eragalerii toimimise põhimõtteid ja kunstikogumise loogikat avaval kursusel tutvustatakse olulisemaid Eesti ja rahvusvahelisi eragaleriisid ning nüüdiskunsti kogumise printsiipe ja võimalusi.
 • Kunstiväljal töötamine
  4. märts — 29. aprill 2024, juhendab Kaisa Maasik

  Kursuse eesmärk on arendada ja süvendada osalejate oskusi ja teadmisi kunstivaldkonnas töötamisel. Keskendutakse sellele, kuidas lisaks loomisele enda teoseid ja näitusi väljapoole kommunikeerida ning süsteemselt talletada.

DISAIN

 • Vanast vildist kübara valmistamine
  18. märts — 29. aprill 2024 esmaspäeviti, juhendab Mari Masso

  Kursus jaguneb teoreetilisteks loenguteks, milles käsitletakse erinevaid kübara teostusviise ja -materjale, ning praktiliseks tööks, mille käigus valmib igal osalejal kaks vanast kübarast valmistatud uut kübarat.
 • Valgustidisain
  31. jaanuar — 10. aprill 2024, juhendab Tarmo Luisk

  Kursuse käigus üldisemad valgustitele esitatavad nõuded ja tutvutakse erinevate valgusti valmistamise tehnoloogiatega. Lisaks õpitakse oma ideid visandama ja neid analüüsima ning selle põhjal disainivalikuid tegema.
 • Mööbel – proportsioon, materjal ja joonis
  5. veebruar — 15. aprill 2024, juhendab Ivi Piho

  Kursuse käigus saadakse teadmisi ergonoomikast, erinevatest mööblimaterjalidest ja ajaloost, heast proportsioonist, stiilist ja esteetikast ning mööbli sobivusest ruumiga. Õpitakse tegema mööbli joonist.
 • Biojäätmed loomingulises kasutuses
  6. veebruar — 16. aprill 2024, juhendab Kerttu Siplane

  Kursuse teemad: biojäätmetest paberi, plasti, voolimismassi valmistamine ning kasutamine; lake-pigmendi, kriidi ja tindi keetmine; kanga, lõnga ja paberi värvimine; toidujäätmetest valminud pigmentidest värvide kasutamine.
 • Moekultuuri ajalugu ja praktika
  13. veebruar — 09. aprill 2024, juhendab Kalle Aasamäe

  Moekultuuri ajaloo kursuse eesmärgiks on panna inimesed mõistma riietust ja moodi. Õppetöö käigus analüüsitakse erinevaid moenähtusi ning analüüsitakse, kuidas need toimivad.
 • Portselanehte valmistamine
  11. märts — 4. aprill 2024, juhendab Elize Hiiop

  Kursuse käigus saavad osalejad hulganisti teadmisi portselanehte valmistamise kohta ning omandavad samm-sammult oskused, et unikaalseid ideid omal käel ellu viia.
 • Nahast sandaalide valmistamine
  11. märts — 14. märts 2024, juhendab Marika Jylhä

  Kursusel valmistatakse käsitsi kvaliteetsest nahast sandaalid vastavalt osaleja jala mõõtudele ja disainile. Kursusel osalejad omandavad teadmised sandaalide konstruktsioonist, materjalidest ja tööriistadest.
 • Praktiline õigus disaineritele
  13. märts — 10. aprill 2024

  Kursus annab ülevaate aktuaalsetest õiguslikest küsimustest disainivaldkonnas (rõhuga moedisainil) ja nende praktilisest käsitlusest Eesti õiguse kontekstis.

MULTIMEEDIA

 • Digitaalse illustratsiooni teooria ja praktika
  16. jaanuar — 12. märts 2024, juhendab Joonas Sildre

  Kursusel saadakse ülevaade tänapäeval laialt levinud digitaalsetest joonistusvahenditest, mille abil saab teha staatilisi ja kahemõõtmelisi pilte, mida saab üle kanda ka animatsiooni või 3D-rakendustesse.
 • Canva kujundusprogrammi e-kursus
  23. jaanuar — 20. veebruar 2024, juhendab Eva Labotkin

  Kursusel õpitakse kasutama kujundustarkvara Canva tasuta versiooni ning looma pilkupüüdvat graafikat ja infomaterjale sotsiaalmeedia või trüki jaoks.
 • Digitaalse loovtöö põhitõed
  24. jaanuar — 20. veebruar 2024, juhendab Eliis Kuusk
 • UI/UX algajatele
  5. märts — 30. aprill 2024, juhendab Andrei Kedrin

  Kursus on mõeldud algajatele, kes soovivad õppida nüüdisaegseid disainitehnoloogiaid, et luua digitaalseid tooteid ja teenuseid, mis vastavad kasutaja vajadustele.
 • Adobe Indesign
  6. märts — 17. aprill 2024, juhendab Kristina Tort

  Adobe InDesigni algõppe kursusel saadakse teadmisi värvisüsteemidest ning õpitakse, kuidas kujunduses tekstiga ümber käia, dokumendile interaktiivsust lisada ning trükifaili ja raamatukujundust luua.

SISEARHITEKTUUR

 • Köögi kavandamise põhialused
  18. jaanuar — 14. märts 2024, juhendab Käthi Kivi

  Kursusel osaleja saab teadmisi köögi projekti vormistamisest ning planeeringu loogikast, ergonoomikast, valgustus- ja sanitaartehnilistest lahendustest ning tehnoloogilistest seostest.
 • Eluruumide kavandamise põhialused
  6. veebruar — 16. aprill 2024, juhendab Ardo Hiiuväin

  Kursusel tutvutakse eluruumi sisearhitektuuri projekteerimise aspektidega: ruumiplaneering, valgustuslahendus, eritellimusmööbli vajadus, viimistlusmaterjalide valik ja esteetilise terviku loomine.
Jaga sõpradega:

Postitas Avatud akadeemia
Viimati muudetud