EKA tudengite tiim arendab EASi toel põhust hoonesüsteemi

Põhumaterjalist moodulsüsteemi 1+x arendamise meeskond. Ees vasakult: Aneth Traumann (EKA), Triinu Amboja (EKA). Taga vasakult: Rasmus Meema (Taltech), Rosmarii Kukk (EKA), Valerii Kingberg (EKA), Liispet Viira (EKA). Foto: Kaimar Tauri Tamm

Käesoleva aasta kevadel kuulutas EAS välja rahastuse inseneeriavaldkonna tudengitele. Üheks EAS ja Kredexi ühendusrahastatuseks välja valitud projektiks osutus EKA arhitektide ja TalTechi inseneri loodud arendusprojekt “Moodulsüsteemi 1+x arendus, tehnomooduli väljatöötamine ja põhu kui materjali kasutamise uurimine”.

Meeskonna südameasjaks on jätkusuutlik projekteerimine, mis hõlmab enda alla arendusprojektis biogeenseid ehk ökoloogilisi materjale, mustersüsteemis ehitusviisi ning isemajandava hoone süsteeme.

Meeskonna nimi 1+x tulenebki mustersüsteemist endast. Nimelt ühe nutika mooduli ümber saab kasvada teadmatu arv ruumimooduleid, mis loovad terviku süsteemi. Süsteemi keskmeks on tark moodul, mis juhib hoones olevaid süsteeme nagu vesi, elekter ja küte ning vajadusel võimaldab toimida hoonel isemajandavalt.

Mustersüsteemi saab vaadelda kui ruudulist paberilehte – ruudustikku saab vastavalt täita või kahandada. Kohandades mõningaid piiritlusi jääb vabadus arhitektide enda loomingule.

Suur roll antud projekti puhul on põllumajanduse jääkproduktil põhul. See on 1+x hoonestuse põhiline materjal just oma heade akustiliste, soojuspidavuse ja tuleohutuse näitajate tõttu.

15 kuu jooksul ootab meeskonda ees põhjalikud eeluuringud, eelprojekti koostamine läbilahendatud moodulsüsteemist ning veebipõhisel platvormil konfiguraatori loomine hoonete kiireks projekteerimiseks.

Meie tegevustel tasub silma peal hoida sotsiaalmeedias ning ka veebilehel www.1plussx.com, Instagramis, Linkedinis ja Facebookis.

Projekti rahastatakse riigieelarvest teadus- ja arendustegevuse rahastamise vahenditest.

Jaga sõpradega:

Postitas Anna Tommingas
Viimati muudetud