ELURUUM merekonteineris

Sisearhitektuuri sügissemestri erialaprojekt ELURUUM on uus koostööprojekt tekstiilidisaini osakonnaga, mis toimub seekord Eesti Kunstiakadeemia maja ette paigutatud merekonteineris, kus tudengid saavad katsetada minimaalse eluruumi vajadust ja suurust.

Eesmärk on analüüsida eluruumi erinevaid aspekte ja omadusi ning konkreetsemalt jõuda ühe võimaliku jääkmaterjali – LAMBAVILLA – kasutamiseni siseruumi atmosfääri loomiseks siseviimistluses ja sisustuse kavandamisel.

MIKS konteiner? Merekonteiner on tänapäeva tarbimismaailma sümbolprodukt, globaalse kapitalismi baasühik, maad ja merd ühendav tarneahela vältimatu lüli – algaval aastal täitub 50 aastat konteineri kui unifitseeritud tööstusliku mahuti loomisest [ISO 668].

Merekonteiner on taaskasutatud ning taaskasutatav, konteiner on ajutine, tema kohta ning asendit on vajadusel võimalik muuta, konteiner on mõlemast otsast avatav, seega ruumi olemus on muudetav, konteineri seinu, lage ja põrandat on võimalik kasutada kõikvõimalikeks ruumieksperimentideks ning installatiivseteks lahendusteks.

Merekonteineri paigutamine EKA hoone ette on omamoodi ruumiline sekkumine. KONTEINER kui ruumilabor avab uksed avalikkusele jõulueelsel nädalal eksperimentaalse näitusega ELURUUM + LAMBAVILL.

Juhendajad: Tüüne-Kristin Vaikla, Katrin Kabun,  Jüri Kermik, Urmo Vaikla, Eve Komp, Liina-Liis Pihu

IMG_0752
IMG_0753
konteiner_EKA_eluruum_05
Jaga sõpradega:

Postitas Ronja Soopan
Viimati muudetud