Jamie Dean Avis – I Cairn

Jamie Dean Avis - I Cairn

Jamie Dean Avis – “I Cairn”/„Ma mäletan“
Avamine 10.03.202 kell 19.00
10-16.03.2022

Minu ema on töötu juba pikemat aega. Tema seljast algab valu, mis ulatub jalalabani välja. Mõnikord, kui pakun tegemistes talle abi, ei taha ta seda vastu võtta. Ühel hommikul saabusid parameedikud, uurinud temalt enesetunde kohta, vastas ta: „Kõik on hästi“. Tänaseni on temaga kõik korras.

Kunstniku esitletavas töös on käsitletud ema ja lapse omavahelist sõltuvussuhet. Kasutades teema edasi andmiseks visuaalse keelena „kandmise“ metafoori, käib Jaime välja idee maalist, kui koreograafiast. Ta kasutab oma loomingus kriidijoone elementi, mis juhib meid läbi tema perekonna kodukohta ümbritsevate nõmmemaastike (Põhja Yorkshire, Ühendkuningriik), kandes samal ajal kaasas oma ema pilti mööda sealseid kõnniteid.

Jamie Dean Avis (1992, UK) on hetkel Tallinnas resideeruv kunstnik. Kasutades oma loomingus maali-, joonistuse- ja video tehnikaid, mängib Avis tihti portree formaadi definitsiooni ja piiratuse ümber mõtestamisega.
Tema hiljutised teosed on seotud geoloogilise identiteedi, ruumideülese žestikuleerimise, tuttavlike suhete ja mälestustega. Tema uusimad maali- ja videoseeriad kannavad pealkirja „I Cairn“/„Mina mäletan“ ning räägivad pärimusest, kodust, rändest, pseudoteadusest ning sellest, mida tähendab ema hoole kogemine.

Hilisemad grupinäitused on leidnud aset Tallinnas (Eesti Kunstiakadeemia, 12.2021), Viljandis (“Second Act / Teine Vaatus”, 06.2021) ning Londonis (11.2020), kus Avis pälvis põhjamaade piires ING Discerning Eye 2020 auhinna. Jamie on hetkel lõpetamas EKA magistriõpinguid kaasaegse kunsti erialal. Lisaks kunstnikupraktikale omab ta kogemust ka kunstiõpetaja ja disainiõppejõuna ning annab Tallinna piires eratunde.

Vent Space on avatud reedest kolmapäevani vahemikus 12.00–16.00

Näitus Facebookis

Jaga sõpradega:

Postitas Brit Kikas
Viimati muudetud