Krista Leesi rahvusvahelistel näitustel Lätis, Leedus ja Ukrainas.

Alates 16. juunist on Riias avatud seitsmes rahvusvaheline tekstiilikunsti triennaal (7th Riga International Textile and Fibre Art Triennial).

Seekordne näituse peateema on QUO VADIS? Religioossest kontekstist pärit fraas näib asjakohane, nähes, mis toimub tänapäeva maailmas ja ühiskonnas, sealhulgas kunstis ja kultuuris. Mitmekülgne ja filosoofiliselt mahukas teema võimaldab lähenemist erinevatest vaatenurkadest.

Leesi esineb näitusel teosega „Shit Happens”, mis oli esmakordselt eksponeeritud Tartu Kunstimuuseumis 2021. aastal toimunud isikunäitusel VERBARIUM. Koostöös Tallinna linnalindude ja Nepaali vaibakudujatega valminud teos püüab omal moel öelda, et vaatamata kõigele on meil siiski veel ehk lootust.

Triennaal toimub alates 2001. aastast ja kannab nimetust Tradition & Innovation.

Seekordsele näitusele esitati 273 tööd 43-st riigist. Žürii koosseisus Beatrijs Sterk, Włodzimierz Cygan, Tim Parry-Williams, Inese Baranovska, Vita Birzaka ja Velta Raudzepa valis näitusele 79 tööd 30-st riigist. Näitusega kaasneb tihe satelliitprogramm Riias ja ka mujal Lätis.

Põhinäituse tööd on eksponeeritud kahes näitusepaigas: Läti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

ja kunstimuuseumis Riga Bourse. Triennaal kestab 17. septembrini.

Krista Leesi osaleb triennaalil viiendat korda.

Alates 8. juunist on Vilniuses Leedu Rahvusmuuseumi filiaalis House of Histories avatud näitus IMAGINE!, mis on Prantsusmaal Clermont-Ferrandis toimuva biennaali, rahvusvahelise erakordsete tekstiilide festivali seekordne teema. Selle aasta partnermaa on Leedu.

Krista Leesi esineb installatsiooniga „Herringbone“ ehk versiooniga kunstniku HOP galeriis 2019. aastal toimunud näitusest „Herringbone by Krista Leesi“.

Näitus jääb avatuks 29. oktoobrini.

6.-20. juunil on Ukrainas Ivano-Frankivs’k linnas avatud rahvusvaheline tekstiilikunsti biennaal (International Textile and Fibre Art Exhibition “Scythia”). Minitekstiilide näitus toimub 11ndat korda ja mikrotekstiilide näitus kolmandat korda.

Krista Leesi osaleb mikrotekstiilide (mõõtmed kuni 5x5x5 cm) näitusel viltmaterjalile trükitud Eesti Posti 2019. aasta jõulumargiga, milleks korraldatud konkursi ta võitis.

Krista Leesi osalemist antud näitustel toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
Krista Leesi
+372 5221152
krista.leesi@artun.ee
www.kristaleesi.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud