Kristjan Raua preemia Kaljundile, Ollisaarele, Roosvaltile ja Trossekile

Linda Kaljundi. Foto: Ken Mürk

Esmaspäeval kuulutati välja Kristjan Raua preemia tänavused laureaadid, auhinna pälvivad Linda Kaljundi, Aet Ollisaar, Mari Roosvalt ja Andreas Trossek

 2024. aastal esitati Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti, Eesti Kunstnike Liidu volikogu liikmete, Eesti kunstiinstitutsioonide ja kultuuriväljaannete poolt preemia nominentideks 52 kunstnikku ja kunstiteadlast, kellest žürii valis välja neli.

Linda Kaljundi sai auhinna mahuka teadus- ja kuraatoritöö eest kultuurimälu uurijana.

Aet Ollisaar pärjati silmapaistvalt särava loomingulise tegevuse eest 2023. aastal. Aastal 2023 toimus Ollisaarel viis isiknäitust, lisaks olid tema teosed eksponeeritud kümnel žüriiga näitusel ja kuraatoritööna valmis Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus “Ettevaatlik” ARSi Kunstilinnakus. Käesoleva aasta alul pälvis Ollisaar ka Aasta Tekstiilikunstnik 2023 tunnustuse.

Mari Roosvalti tunnustati pikaaegse väljapaistva loomingulise tegevuse eest kunstniku ja õppejõuna.

Andreas Trossek pälvis auhinna.ajakirja Kunst.ee pikaajalise ja tulemusliku juhtimise eest.

Preemiad suurusega 2800 eurot ja Enn Johannese kujundatud ning Margus Kadariku teostatud medalid antakse laureaatidele üle pidulikul tseremoonial Tallinna Raekojas esmaspäeval.

Kristjan Raua preemia omistatakse eelmise aasta jooksul valminud või esmakordselt avalikustatud loomingu, kunstiprojekti või -sündmuse eest kunstnikule, kunstiteadlasele või loomingulisele rühmale; erandina võidakse preemia määrata ka varem valminud teoste või elutöö eest.

Kristjan Raua nimeline aastapreemia on vanim kunstipreemia Eestis – preemiat annavad juba 51 aastat – ehk alates 1973. aastast – ühiselt välja Eesti Kunstnike Liit ja Tallinna linnavalitsus.

Mullu pälvisid Kristjan Raua preemia Sirja-Liisa Eelma, Juhan Maiste, Tiina Sarapu ja Marje Üksine.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud