Kuraatoriõppe magistrantide õppereis Kopenhaagenisse

Triin Metsla foto

28. I – 3. II toimus KVI kuraatoriõppe magistrantide reis Kopenhaagenisse. Nädalase reisi jooksul külastati erinevaid kohalikke kunstiinstitutsioone, mida täiendasid kohtumised kuraatorite, kunstnike ja galeristidega. Kaheteistkümne põneva kohtumise seast võiks eraldi välja tuua visiiti kunstnik Marie Kolbæk Iverseni stuudiosse, kus Iversen esitles oma viimaseid projekte – narratiivseid tekstilugemisi, mida ilmestas kunstniku huvi tekstide vastu, mis asetuvad mütoloogia, pärimuse ja teaduse piirimaile. Toimus ka väljasõit Humlebækis asuvasse Louisiana muuseumisse, mis oma hea kunstikogu ja näituste kõrval on Taani moodsa arhitektuuri üks parimaid pärleid. Kuraatorireis andis hea ülevaate ka kohalikust galeriimaastikust ning peamistest kommertsgaleriidest Kopenhaagenis – Christian Anderseni, Bianca d’Alessandro ja Nils Stærki galeriid –, nende tegevustest ja esindatavatest kunstnikest. Reisi lõpetas kohtumine kunstikollektsionääri Jens-Peter Braskiga, kes tutvustas Taani üht suuremat kaasaegse kunsti erakogu.

Reisist võtsid osa kuraatoriõppe teise aasta magistritudengid: Kleer Keret Tali, Laura Elisabeth Konsand, Maria Ravaev ning Magdaleena Maasik. Reisi Kopenhaagenisse korraldasid õppejõud Triin Metsla ja Merilin Talumaa. Reisi Taani-poolsed koordinaatorid olid Christian Andersen Gallery ja Rasmus Thor Christensen.
Reisi programmis olid järgmised institutsioonid ja kohtumised: Den Frie, kunstnik Marie Kolbæk Iverseni stuudio, Faurschou Foundation, Statens Museum for Kunst, Christian Anderseni galerii, Bianca d’Alessandro galerii, Copenhagen Contemporary, Louisiana Museum of Modern Art, Nils Stærki galerii, Superkileni park, Kunsthal Charlottenborg ja Jens-Peter Braski erakogu.

IMG_4599
IMG_4723
IMG_4724
IMG_4727
IMG_4956
IMG_5133
IMG_5135
Kopenhaagen (11 of 13)
IMG_4951
Kopenhaagen (4 of 6)
Kopenhaagen (22 of 36)
Triin Metsla fotod
Jaga sõpradega:

Postitas Mari Laaniste
Viimati muudetud