KVI kuraatoriõppe tudengite praktikareis Hispaaniasse

KVI kuraatorisuuna juba traditsiooniks kujunenud talvine õppereis viis galeristiaine magistritudengid 2023. aastal kevadisse Hispaaniasse. Veebruari viimasel nädalal külastati Barcelonat ja Madridi, kus väisati kohalikke esindusgaleriisid, kunstiinstitutsioone ning mainekaid muuseume, et Hispaania kaasaegsest kunstimaastikust võimalikult lai ülevaade saada. Globaalset mõõdet lisas reisile ARCOmadrid 2023 kunstimess, kus oli esindatud 185 kunstigaleriid 30 riigist.

Hispaania poolt võttis Eesti tudengid vastu Barcelona endises tööstushoonete kompleksis tegutsev uurimis- ja produktsioonikeskus HANGAR.ORG. Keskuse teenuseid ja raamistikku tutvuvas teadusuuringute- ja kommunikatsioonivaldkonna juht Antonio Gagliano. HANGAR.ORG toetab kunstnike loominguprotsessi erinevaid etappe, pakkudes selleks ruume, seadmeid, võrgustikku ja platvormi.

Barcelonas toimusid sisukad kohtumised veel Galeria Marlborough, Galeria Mayoral ning Barcelona kaasaegse kunsti muuseumi MACBA esindajatega.

Madridis tutvuti lähemalt Carlier/Gebauer , Maisterravalbuena ja The Ryder galerii tegemistega. Külastati ka Reina Sofia ning Prado muuseume. Eesti Vabariigi aastapäeva alustati ARCOmadrid raames toimunud institutsionaalse hommikusöögiga kaasaegse kunsti muuseumis CA2M (The Centro de Arte Dos de Mayo), mille järel külastati kunstimessi ARCOmadrid. Päeva ja reisimuljed võeti õhtul kokku ühise paellasöömisega.

Galeriide, muuseumide ja kunstimessi kõrval pakkusid tudengitele elamust veel seiklemised suurlinnade transpordivõrgustikus, hommikusöök mahekohviku tagaaias koos kassi ja kanadega, värsked mereannid, Barcelona ja Madridi rikkalik arhitektuur ning kevadiselt mahedad ilmad.

Reisist võtsid osa kuraatori- ja kunstiteadusesuuna magistritudengid Katarina Ida Maria Nyyssönen, Johanna-Elisabeth Tärno, Katre Palm, Regina Mets, Kerly Ritval, Mailis Timmi ning õppejõud Triin Metsla.

Eelnevalt on galeristiõppeaine raames käidud 2020. aastal Kopenhaagenis ning 2022. aastal Reikyavikis.

 

Fotod: Triin Metsla

Tekst: Regina Mets

Jaga sõpradega:

Postitas Annika Toots
Viimati muudetud