Maarja Tõnisson – Sula

Maarja Tõnissoni näitus-performance “Sula” avamisne reedel, 25.03.2022 kell 18:00.
Näitus on avatud 26.03-31.03.2022 iga päev kell 15:00-20:00.
Maarja Tõnissoni näitus-performance “Sula” puudutab inimese, mateeria ja keskkonna vahelisi alasid ning ilmutab end foto, video ja etenduskunsti kujul. Vent Space’ist saab nädalaks uurimisjaam, kus kunstnik viib igapäevaselt läbi protseduurilisi ja rituaalseid tegevusi, et tabada Sula.
Temaatika on inspireeritud teadusulmelisest lähenemisest ja Stanisław Lem ulmeromaanist “Solaris” (1961), kus kosmoses leiduv teaduslik uurimisobjekt, kummaline ookean kopeerib maapealt tuttavaid elemente ja inimest ennast. Üheselt defineerimatust ja pidevalt transformeeruvast tundmatust ainest saab kõverpeegel inimese enda absurdsetele püüdlustele.
“Sula” keskne etendaja on materjal ja keskkond, peegeldades minapildi, representatsiooni ja kehastumise protsesse. Sula on selge ja muutlik. Sulaga kontaktis olles tekib äratundmine ja võõristus. Sula võib võtta sinu või ükskõik millise kuju. Sinu pilk jälgib Sula ja Sula vaatab vastu. Sula moodustub su silma võrkkestal ja sulab su enese osaks.
Kestad kunstniku seljas on loonud moekunstnik Kadi Adrikorn ning ruumi kujunduse kunstnik Mihkel Ilus.
Tänan: Eesti Kunstiakadeemia, ArtSmart, Vent Space, Eesti Kultuurkapital, Kristaps Ancans, Taavi Piibemann, Anu Vahtra, Hans-Gunter Lock, Marko Odar
Maarja Tõnisson (1989) on Tallinnas elav ja tegutsev kunstnik ja koreograaf. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti BA ja hetkel on ta Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistrant. Ta on loonud nii etendus- kui ka kujutavakunsti teoseid nagu Insula (Roots to Routes, Marseille, 2020), Naha All (grupinäitus “Endast väljas”, ARS, 2020); bodyWORKbody (grupinäitus “Muuseumi koreograafia”, Tartu Kunstimuuseum, 2017); bodyIMAGEbody (grupinäitus “(In)visible dreams and streams”, CAC, 2016); bodyBUILDINGbody (Tallinna Arhitektuuribiennaal, 2015); bodySHIFTbody (STL, nomineeritud Eesti tantsuauhinnale, 2015). Ta on Olmeulmad kollektiivi liige ning osalenud etendajana eri projektides. Oma loomingus uurib ta kehastumist, materiaalsust ja transformatiivsust ühendades koreograafilisi ja installatiivseid praktikaid.
Jaga sõpradega:

Postitas Brit Kikas
Viimati muudetud