Tallinna Lastehaiglas avati magistristuudio raames disainitud unekeskus

Valentini unekeskuse avamine. Foto: Ülo Veldre

2023. aasta jaanuaris avati Tallinna Lastehaiglas Eestis esimene omataoline unekeskus, mille kujundas EKA sisearhitektuuri osakonna lõpetaja Ardo Hiiuväin. Unemeditsiin on kogu maailmas kujunemas omaette meditsiinierialaks, mille edendamisega tegelevad Eestis spetsialistid, kes kuuluvad Eesti Unemeditsiini Seltsi. Spetsiaalselt lastele mõeldud uneuuringute keskus on Eestis esimene omataoline ja see valmis täies mahus Tallinna Lastehaigla Toetusfondi annetajate toetustest. 

Laste unehäireid uuritakse Tallinna Lastehaiglas, ent ruumid, kus uneuuringuid läbi viiakse, on aegunud ega vasta enam ei laste, nende saatjate ega haiglatöötajate vajadustele. Lastehaigla ja haigla toetusfondi kutsel said sisearhitektuuri magistrandid suurepärase võimaluse võtta unearhitektuur üksipulgi osadeks lahti, mõtestada uneuuringuid toetavat ruumi ja pakkuda välja lahendused, kuidas luua uus unekabinet nii, et abi saaks pakkuda võimalikult sujuvalt.

EKA magistriprogrammi raames valminud kavanditest osutus parimaks Ardo Hiiuväina töö, mille alusel valmis ruumide sisekujundus. „Autorina leiab oma töös alati kohti, mida oleks võinud teisiti teha, aga üldmuljega jään rahule. Kuid see on teisejärguline, pean olulisemaks kasutaja arvamust ja rahulolu, kuna projekti eesmärk oli luua lastele „oma ruum“ ning töötajatele parem töökeskkond. Usun, et saime kõik koos sellega hakkama,“ kirjeldas Hiiuväin enda kogemust unekeskuse ruumilahenduse väljatöötamisel.

Unekeskuse rajamise projekti käigus ehitati lastehaiglasse helikindlad ruumid, mis võimaldavad läbi viia spetsiifilisi meditsiiniuuringuid, kuid samas on hubased ja mugavad, et laps, kes nendes ruumides magades öö veedab, tunneks ennast hästi ja turvaliselt.

Loe pikemalt:

https://www.ohtuleht.ee/tervis/1078368/tallinna-lastehaiglas-avati-eestis-esimene-omataoline-unekeskus

https://tervis.postimees.ee/7694484/tallinna-lastehaigla-toetusfondi-vahenditega-valmis-valentini-unekeskus 

https://www.lastehaigla.ee/?op=uudistearhiiv&year=2023&month=1 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud