Värskendades Grand Touri – Erasmus+ uurimisprojekt

Updating the Grand Tour

Sisearhitektuuri osakond osaleb kolmeaastases Erasmus+ projektis “UpGrant – Updating the Grand Tour. Memory and Invention of the European Built Environment” (UpGramt – Värskendades Grand Touri. Mälu ja uuendus Euroopa ehitatud keskkonnas), mille fookuses on arhitektide õpi- ja huvireisid.

Projekti rahastab Euroopa Liit summas 400 000 eurot.  Projekti juhtivpartneriteks on  Milano polütehnikum, osalevad veel Porto ülikool, Bologna ülikool, Läti Kunstiakadeemia ning Thessaloniki Aristotelese Ülikool. EKA poolt on projektijuhiks sisearhitektuuri osakonna lektor ja MA õppekava juht Gregor Taul, uurijana lööb kaasa Merilin Tee.

Kui traditsiooniliselt on grand touri all silmas peetud 17. ja 18. sajandi kõrgklassi noormeeste rännakuid Itaaliasse ja Kreekasse, siis selle projekti raames vaadeldakse, mil määral on (arhitektide) reisimine mõjutanud kogu Euroopa ruumikultuuri 20. ja 21. sajandil. Projekti raames tutvutakse partnerorganisatsioonide ehituskunstiga Portugalis, Itaalias, Kreekas, Lätis ning Eestis. Projekt päädib raamatu ning näitusega, mille keskmes on igast regioonist välja valitud kümme arhitekti või arhitektuuribürood ning kolm tähtehitist.

Projekti esimene kohtumine leidis aset 2024. aasta jaanuaris Põhja-Itaalias, kus Milano Polütehnikumi ja Bologna ülikooli arhitektuuri osakonnad tutvustasid sümbolväärtusega ehitisi Milanos, Bolognas, Cesenas, Urbinos, Parmas ja Pesaros. Järgmine ‘grand tour’ toimub 2024. aasta juunikuus Baltikumis. 2025. aasta alguses reisitakse ühiselt Portosse, kuhu kõik partnerülikoolid võtavad kaasa ka kuni kuus tudengit.

Vaata lisaks: https://www.upgrandtour.eu/

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud