Vetikad disainipõhiseks üleminekuks sinisele biomajandusele

Sinise biomajanduse mitmekesisus Põhja- ja Baltikumi regioonis nõuab suuremat sektoritevahelist koostööd, kui tahame tõeliselt ette kujutada tavasid, mis suudavad tuua kaasa ülemineku säästvamatele biopõhistele tulevikudele. Teeme ettepaneku, et biointegreeritud disaini kriitilised tööriistakomplektid ja meetodid võivad aidata kaasa nende visioonide või esilekerkivate võimaluste arendamisele; eelkõige selliste ülemaailmsete probleemidega tegelemise kontekstis nagu kliima, reostus, bioloogilise mitmekesisuse vähenemine ja loodusvarade ammendumine. Näiteks vetikate – rohkem kui 72 500 liigist koosnev mitmekesine rühm vees elavaid fotosünteesivaid organisme, mida peetakse üha enam üheks planeedi suurimaks alakasutatud ressursiks – selle kaheaastase algatusega „Vetikad disainipõhiseks üleminekuks siniseks. Biomajandus” – vahetame teadmisi, tehnoloogiat ja bioressursse külgnevate rannikualade vahel ning integreerime mereökoloogiast ja tärkavast biotööstusest pärit oskuste kogumeid tulevikku vaatava disainivõimega, et kavandada jätkusuutliku arengu teid. Kasutades vetikaid vee biomassi allikana, keskendume nende rakendustele sellistes valdkondades nagu biomaterjalid, bioenergia (kütused) ja biopuhastusteenused, et aidata kaasa uuenduslikumate, säästvamate ja kaasava sinise biomajandusele Põhja- ja Baltikumi piirkonnas.

Vahetame teadmisi, tehnoloogiat ja bioressursse külgnevate rannikualade vahel ning integreerime mereökoloogiast ja tärkavast biotööstusest pärit oskuste kogumeid tulevikku vaatava disainivõimega, et kavandada jätkusuutliku arengu teid.

Projektipartnerid: Aalto Ülikool, Disainikool Kolding, Eesti Mereinstituut, Islandi Kunstide Ülikool, Kristinebergi Mereuuringute, Innovatsiooni Keskus, Vilniuse Kunstiakadeemia

Projekti periood: 01.05.2022-31.10.2023

Rahastaja: Nordplus Horizontal

 

Jaga sõpradega:

Postitas Hedi Meigas
Viimati muudetud