Avatud arhitektuuriloeng: Gwyllim Jahn (Fologram)

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB2019 installatsioonikonkursi võidutöö Steampunk - autorid: Gwyllim Jahn, Cameron Newnham (Fologram, AU), Soomeen Hahm Design (UK) ja Igor Pantic (UK)
Asukoht:
EKA suur auditoorium A101

Algus k.p.:
09.05.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
09.05.2019

Neljapäeval, 9. mail kell 18.00 peab Eesti Kunstiakadeemia suures saalis selle kevade viimase avatud loengu “Making in Mixed Reality” Austraalia arhitekt, RMITi õppejõud Gwyllim Jahn, kes uurib segureaalsuse (mixed reality) võimalusi arhitektuurses planeerimises. Jahn esineb Tallinnas EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames.

Gwyllim Jahn on Melbournis asuva disainiuuringute praksise ja tehnoloogia iduettevõtte Fologram juht, mis tegeleb segureaalsuse disainiplatvormi loomisega. Lisaks sellele töötab Jahn arhitektuuriõppejõuna Austraalia RMITi Ülikoolis, kus tema uurimisvaldkondadeks on segureaalsuse keskkonnad, autonoomne robotitel põhinev tootmine, käitumuslikud disainisüsteemid ja masinõppe loomingulised kasutusvaldkonnad. Jahn on üks Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 installatsioonikonkursi võidutöö “Steampunk” autoritest, mis ehitatakse sügiseks Arhitektuurimuuseumi ette.

Fologram loob segureaalsuse tööriistakasti disaineritele ja loojatele. Praksis uurib seda, kuidas segureaalsus-keskkondades ehitamine annab disaineritele ja ehitajatele uusi oskusi, soodustades ruumilist mõtlemist ja vähendades inimliku vea osakaalu kahemõõtmeliste projektide 3D-sse ülekandmisel. Fologrami loodud tööriistade abil saavad muidu traditsiooniliste töövõtetega tegutsevad meistrimehed ja ehitusmeeskonnad luua struktuure, mis varieeruvad oluliselt nt detailide, vormi või tekstuuri osas, muutes enamasti liiga kallid disainilahendused lihtsaks, odavaks ja riskivabamaks. Keerulist disaini on nüüd võimalik luua ehitusplatsidel, odavatest materjalidest, kasutades odavaid tööriistu, ilma kalli oskusteabe või disainidokumentatsioonita.

Loengus räägib Jahn oma tööst Fologramis, sellest millised võivad olla segureaalsuse mõjud arhitektuurse disaini kooste-metodoloogiatele. Kas segureaalsuses töötamine võib meid viia tagasi töömeisterlikkuse, intuitsiooni ja reflektiivse loomisprotsessi juurde? Milliseid uusi koostöötamise vorme võimaldab segureaalsus disainerite ja tootjate või inimeste ja masinate vahel? Jahni ettekandele järgneb Fologrami HoloLensi ja mobiilseadmete jaoks loodud tööriistade tutvustus.

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut – loengud on tasuta, inglise keeles ja avatud kõikidele huvilistele. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.
Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali

www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud