Avatud arhitektuuriloeng: Secretary

EUROPAN 14 võistlustöö, Hattholmeni planeering Rootsis Karlskronas. 2017
Asukoht:
EKA suur auditoorium A101/EKA main hall A101

Algus k.p.:
13.02.2020

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
13.02.2020

Sipelgate sõda: MTV-põlvkonna arhitektuur

Neljapäeval, 13. veebruaril kell 18.00 peavad Eesti Kunstiakadeemia suures saalis avaliku loengu Stockholmis tegutseva arhitektuuribüroo Secretary arhitektid Karin Matz ja Rutger Sjögrim ning linnaplaneerija ja arhitektuuriteoreetik dr Helen Runting. Secretary esineb Tallinnas EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames ning juttu tuleb Secretary enda loomingu näitel sellest, milline on arhitektide nn MTV-põlvkond, millised on nende kinnisideed, hirmud ja ambitsioonid ning millist ruumi nad loovad.

Arhitektuuripraksis Secretary tegeleb nii praktika kui arhitektuurianalüüsi ja -teooriaga – nende porfooliosse mahuvad elamud ja siseruumid, samuti avalik ruum ning uurimustööd. Eriti pööravad nad tähelepanu sellele, milline arhitektuur sünnib – Rootsi näitel – heaoluühiskonna ja demokraatia tingimustes. Secretary on rajatud ühisele huvile selle vastu, mil moel ja määral suudab arhitektuur elanikkonna skaalal luua võimalusi väärikaks eluks. Viimase kahe aasta vältel analüüsis Secretary põhjalikult 2017. aastal Stockholmis ehitatud kortereid, küsides, millisesse ruumilist tegelikkust ehitusbuumi-aastal kerkinud kortermajad loovad. Matz, Sjögrim ja Runting nimetavad oma töömeetodit kvantitatiivseks arhitektuurikriitikaks, sest teevad järeldusi tol aastal Stockholmis väljastatud kortermajade ehituslubade põhjal.

Tallinna-loengus võtavad arhitektuuripraksise Secretary kolm liiget aluseks oma praksise sisekujunduslahendused, video- ja ruumiinstallatsioonid, uurimis- ja linnakujundusprojektid, et enesekriitiliselt rääkida digiajastu eelõhtul tööpõllule asunud arhitektide põlvkonnast. Kas ja kuidas saavad arhitektuur ja arhitektuuriteooria aidata meil mõista ja visualiseerida andmetest läbiimbunud tänapäeva? Kuidas saaksime vaadata andmete valgest mürast läbi, selle taha?

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut – loengud on tasuta, inglise keeles ja avatud kõikidele huvilistele. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali

www.avatudloengud.ee
www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
E-post: arhitektuur@artun.ee
Tel. +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud