Avatud loeng: JOSE SANCHEZ – Architectures for the Commons

Asukoht:
Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20 Tallinn

Algus k.p.:
16.03.2017

Algusaeg:
18:00

16. märtsil kell 18 esineb Kanuti Gildi Saalis EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel avatud loengute sarja raames arhitekt Jose Sanchez, kes rakendab oma arhitektioskusi nii füüsiliste kui virtuaalsete mänguvahendite ja -keskkondade ehitamiseks. Kuulama on oodatud kõik arhitektuuri- ja disainitudengid, professionaalid ning lihtsalt huvilised; loeng on tasuta ja inglise keeles.


Jose Sanchez on arhitekt, programmeerija ja mängudisainer, kes tegutseb Los Angeleses. Ta on üks Bloom Gamesi rajajaid – see on start-up, mis sai alguse 2012. aasta Londoni olümpiamängude raames loodud BLOOMi projektist – Lego või konstruktori põhimõttel toimivast linnamänguasjast, mis kutsub inimesi ehitama fantastilisi suuremõõtmelisi olevusi ja kujundeid tänavatel ja parkides. Tema juhitud Plethora Project uurib võrgus jagatavate teadmiste tulevikku. Ühtlasi on ta arvutimängu Block’hood looja: see ühisloomel põhinev linnasimulaator nimetati Guardiani poolt 2016. aasta üheks oodatuimaks mänguks. Ta on õpetanud ja loenguid pidanud paljudes tuntud institutsioonides üle maailma, nagu Architectural Association Londonis, Viini Rakenduskunsti ülikoolis, ETH Zürichis, UCLi Bartletti arhitektuurikoolis ja Ecole Nationale Supérieure D’Architecture Pariisis. Hetkel on Sanchez lektor USC arhitektuurikoolis Los Angeleses. Tema uurimisteemaks on “Gamescapes”, mille raames ta uurib arvutimängude kaudu loovaid keskkondi ja spekuleerib intelligentsi augmenteerimise, kombinatoorika ja avatud süsteemide kui disainimeediumi üle.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Jose Sancheze kohta lähemalt: http://www.plethora-project.com/ ja http://www.bloom-thegame.com/main/

Anna tulemisest teada: https://www.facebook.com/events/703086429868577/
Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond
Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/
Lisainfo: Pille Epner / arhitektuur@artun.ee / +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud