Marit Ilison: TEINE

marit_ilison

27.09. – 15.10. 2013 HOP galerii

Näituse avamine neljapäeval 26. septembril kell 18.00.

Disainiöö raames on reedel 27. septembril näitus avatud 21.00 – ni. 

Marit Ilison vaatleb Hop galeriis avataval näitusel TEINE keha ja ruumi selle ümber.

Viimasel ajal peamiselt kontseptuaalsete tööde, installatsioonide ning meestemoega tegelenud Ilison tuleb üle nelja aasta moepubliku ette sumeda naistekollektsiooniga. Lisaks Disainöö moeprogrammi raames Kultuurikatla Aias toimuvale moeetendusele avab Ilison HOP galeriis ka kohaspetsiifilise näitus-installatsiooni “Teine”.

Moekunstniku ja disaineri Marit Ilisoni algsest sügavast huvist rõivaste vormi loomise ja konstrueerimise vastu on välja arenenud tõsine kirg luua erinevaid keerukaid mõttekonstruktsioone, vaadelda ruumi inimkeha, selle katte ja ümbritseva keskkonna vahel ning luua kogemuslikke inimmeeletega mängivaid teoseid. Parimateks näideteks on siinkohal Ilisoni varasemad tööd  “70 puuvillast kitlit” ja ruumiinstallatsioon “Mets”.

Alati terviklikkust ja detaile silmas pidava looja jaoks on kõikide tööde, nii rõivaste kui ruumiinstallatsioonide juures kõige olulisemateks mõte ja tunne. Sisuga kontseptsioon ja meeli puudutav kogemus. “Olen huvitatud suhtest keha ja kanga ning installatsiooni ja ruumi vahel, mis kõik kokku annab inimesele tajutava aisingu kehast ruumis,“ ütleb moekunstnik.

Uut ready-to-wear kollektsiooni iseloomustavad sõnad minimalism, mugavus, soojus, ajatus ja kõrge kvaliteet. Rõivad on loodud mõeldes tegusale naisele, kes lisaks heale väljanägemisele hindab ka seda, et paistaks välja kandja sisemine sära ja väärtused. Näitus “Teine” on jätk Ilisoni varasematele ruumi- ja kohaspetsiifilistele installatsioonidele Lúmine Ibrentum, Värav ja Mets. Meeldejäävate esitlustega esinenud kunstnikult on ka sel korral oodata kogemusi, mis on kindlasti põnevad nii moesõpradele ja kunstisõltlasele kui ka neile, kes muidu kunagi moeetendustele või galeriidesse ei satu.

 Kollektsiooni esitlus toimub Disainiöö moeprogrammi raames 28. septembril kell 20.00 Kultuurikatla Aias. Osalemine moeetendusel on  eelregistreerimisega 27. septembrini aadressil show@7smic.com.

Näitust ja esitlust toetavad Eesti Kultuurkapital, Disainiöö, Vahur Kets, Sokisahtel, Mia Hyötö Cosmetics, Humana Eesti, Uuskasutuskeskus ja 7SILVERMENINCOATS.

Lisainfo:

http://maritilison.com/

FB: https://www.facebook.com/events/150155071859274/

Disainiöö programm http://disainioo.ee/

Disainiöö Moekolmik http://www.disainioo.ee/en/content/moekolmik1.html

BIO:

Marit Ilison (1984) on kunstnik ja vabakutseline disainer, kelle jaoks on esmane kontseptuaalne lähenemine teda huvitavale materjalile. Ta ei tegele niivõrd kollektsioonide loomise kuivõrd inimtaju  ja moega seotud ainese käsitlemisega läbi küsimuste esitamise ning tavade ja konventsioonide küsimärgi alla seadmise. Marit Ilison on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (MA) ja täiendanud end mitmel pool Euroopas – Londonis, Kopenhaagenis, Antwerpenis, Pariisi ja Berliinis, muu hulgas Bruno Pietersi moemajas ja Trois Quarts’i ateljees. Ta on tegelenud nii moe-, kostüümi-, lava- kui ka näitusekujundustega, teinud kohaspetsiifilisi installatsioone, stilistikat ja illustratsioone. Tema tööd on olnud eksponeeritud mitmel näitustel ja festivalil nii Eestis kui ka väljaspool ning Marit on loovplatvormi 7SILVERMENINCOATS asutaja. Ilisoni töid on publitseeritud ajakirjades Vogue Italia webzine, Dezeen.com, It’s Nice That, VICE Magazine jt. Hetkel õpetab ta Eesti Kunstiakadeemias, tegeleb paralleelselt oma kontseptuaalsete projektidega ja mängib trumme bändis Väljasõit rohelisse.

Näitusi Hop galeriis toetab Kultuuriministeerium.

Näituse lisainfo: 

Maria Valdma

HOP galerii

Hobusepea 210133 Tallinn

tel: +372 6462887

gsm: +372 5112350

e-mail: www.eaa.ee/hophop@eaa.ee


Postitas Gregor Taul
Moedisain Viimati muudetud