Marta Stratskas “Possible” 13.05 – 11.06.2016

stratskas

Oled ootatud Marta Stratskase näituse “Possible” avamisele 12. mail kell 17.

Näitus jääb avatuks 11. juunini.

Marta Stratskase näitus „Possible“ on kohtumine kellegi vägevamaga kui inimene. Uue maaliseeriaga avab kunstnik roomajate rolli mütoloogias ja erinevates inimkultuurides, jutustades sellega loo müütidest, sümbolitest, maailma algusest ja ka lõpust.

Kunstnik loob näitusel silla mütoloogia ja tänapäeva vahele. Meie rahvapärimustes leiab rohkesti lugusid ussisõnadest ja –tarkustest, aga loomulikult on need samuti olemas enamikus teistes maailma kultuurides. Nüüdisajal näeme, kuidas aina enam levib usk millessegi tundmatusse ja suuremasse kui inimene. Marta Stratskase näitus „Possible“ ongi vahendaja inimese ja mitte-inimese vahel, kus saavad võimalikuks kohtumised tundmatuga, kel oli oma osa maailma alguses ja ilmselt on ka selle lõpus.

Marta Stratskas õpib Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti. Ta on osalenud näitustel Vaal galeriis, Draakoni galeriis, Hobusepea galeriis, Kumus, EKKM-is, Tartu Kunstimajas. Tema teostele on iseloomulik tume värvikoloriit ning dramaatilised või ebamaised teemad. Stratskase õppejõud Kaido Ole on nimetanud teda jõulise maalilaadi tõttu sünnipäraseks ekspressionistiks.

Näitusele on loonud originaalmuusika Artur Lääts.

Avamisõhtu veinide eest täname Valiori!

Vaal galerii

+372 6810 871

+372 5302 8766

galerii@vaal.ee 

Postitas Solveig Jahnke
Maal Viimati muudetud