NBAA avatud loeng: loomeuurimuse strateegiatest ebakindluse ajastul

999yrs 13sqm (the future belongs to ghosts), by artist Cecile B. Evans & architectural designer Rachel Armstrong, exhibited at the Whitechapel Gallery as part of the “Is This Tomorrow?” exhibition, London 2019
Asukoht:
Auditoorium A101

Algus k.p.:
25.10.2019

Algusaeg:
15:00

Lõpp k.p.:
25.10.2019

Reedel, 25. oktoobril kell 15 tutvustavad kunstiakadeemia aulas loomeuurimuse professor Rolf Hughes ja eksperimentaalse arhitektuuri professor Rachel Armstrong kunsti- ja disainiuurimuse strateegiaid, millega tegutseda tänapäeva ebakindluse ajastul. 

Kõigile huvilistele avatud loeng toimub Põhjamaade ja Baltimaade arhitektuurikoolide ühenduse NBAA kohtumise raames, mida võõrustab tänavu Eesti Kunstiakadeemia. Hughes ja Armstrong tutvustavad erinevaid arhitektuuriuurimuse näiteid, rõhutavad transdistsiplinaarsete võrgustike olulisust ja arhitektuurimõtlejate vajalikkust nendes. Samuti juhivad nad tähelepanu loomeuurijate autoripositsiooni väärtustamise vajalikkusele tulemusele orienteeriud uurimusprojektides.

Rolf Hughes on olnud loomeuurimuse valdkonnas tegev alates selle algusest 1990. aastatel. Loovkirjutuse taustaga Rolfi uurimis- ja õppetöö keskmes on loomevaldkondade vaheliste ühenduste loomine ja küsimus, kuidas praktikapõhise uurimuse meetodid transdistsiplinaarsust võimaldavad. Rolf on olnud loomeuurimuse professor Stockholmi Kunstiülikoolis, disainiteooria ja praktikapõhise uurimuse professor Konstfackis ja külalisprofessor Leuveni katoliku ülikooli Sint-Lucase arhitektuurikoolis. Praegu on ta teadur ja loomeuurimuse juht eksperimentaalse arhitektuuriga tegelevas rühmas Newcastle’i Ülikooli juures ja külalisprofessor Norra riiklikus loomeuurimuse programmis. Rolf on juhendanud ja konsulteerinud doktoritöid kunstis, disainis, fotos, etenduskunstides ja arhitektuuris Bartletti arhitektuurikoolis, Westminsteri ülikoolis, Middlesexi ülikoolis, KU Leuvenis, Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias, Stockholmi Kunstiülikoolis ja Stockholmi Kuninglikus Tehnikaülikoolis, Oslo Arhitektuurikoolis jm. Ta on aidanud välja töötada loome- ja pratkikapõhise uurimuse riiklikke strateegiaid kohalikele teadusagentuuridele Rootsis, Norras, Austrias, Itaalias ja Portugalis. Aastatel 2011-2015 oli Rolf rahvusvahelise loomeuurijate ühenduse Society for Artistic Research asepresident. Alates käesolevast õppeaastast on ta ka EKA doktorikooli külalisprofessor.

Rachel Armstrong on Newcastle’i ülikooli eksperimentaalse arhitektuuri professor. Ta uurib, kuidas meie hooned saaksid ühendada elavate süsteemide olemust, et need muutuksid “elavaks arhitektuuriks”. Ta oli FET Open Living Architecture project koordinaator ja ta koordineerib praegu ELi innovatsioonifondi ALICE projekti. Ta on Rising Waters II stipendiaat Robert Rauschenbergi fondis (aprill-mai 2016) ja TED-i vanemteadur 2010. Ta on ka Newcastle’i ülikooli linnaplaneerimise biotehnoloogia keskuse liige ning eksperimentaalse arhitektuuri töörühma (EAG) direktor ja asutaja, kelle tööd on avaldatud ja rahvusvaheliselt eksponeeritud.

Põhjamaade ja Baltimaade arhitektuurikoolide ühenduse NBAA kohtumine toimub Eesti Kunstiakadeemias 23. – 26. oktoobrini. Arutelu alla tuleb efektiivsem rahvusvaheline võrgustumine, mis soodustaks koostööd ning pakuks võimalust arenguks noortele arhitektidele.

Sündmus toimub “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus” projekti raames. Projekti rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Nordplus.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud