Vabade kunstide filmiõhtu 1

Vabade kunstide filmiõhtu 1
Asukoht:
EKA, A101

Algus k.p.:
23.03.2022

Algusaeg:
16:00

Lõpp k.p.:
23.03.2022

Kolmapäeval, 23. märtsil algusega kell 16.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia kaldauditooriumis A101 Vabade Kunstide Filmiõhtu, kus kahe tunni jooksul näitame kahte filmi.
Ane Hjort Guttu – “Manifest” räägib kuidas pärast väikese kunstiakadeemia muutumist suure maineka ülikooli osaks, otsustavad esimese õpilased ja töötajad salaja organiseeruda iseseisvaks kunstikooliks.
Teine hetkel väga aktuaalne RIBOCA2 produtseeritud ning Lätis filmitud linateos, nimega “and suddenly it all blossoms” on kui meditatsioon läbi keeruliste globaalsete probleemide, samas vaadeldes kõike läbi Baltimaade konteksti ning läbi sajandite kestnud okupatsioonide, sõdade ning majanduslike murrangute perspektiivi.

and suddenly it all blossoms | Sünopsis

Film “and suddenly it all blossoms” on teekond läbi meie aja keerukuse, nihkudes lootuste, soovide ja kahtluste vahel praeguse hetke ümber. See järgib häält, mille vaatenurk meie segasele globaalsele olukorrale avaldub meditatsioonina, mida juhivad ja ajendavad näituse kunstiteosed. Lavastus ise – tarkovskiliku tasalülitunud ökosüsteemi, tegevuse lõpetanud elektrijaama, mahajäetud paintballi väljaku, ladude, linnukolooniate, ristluslaevade, raudteeliinide, tühjade kruntide ja tühermaade vahel – eksisteerib metafoorina nõukogude ideaalide ja kapitalistlike lootuste purunemisele. Ühe pideva kaadrina esitletud film peegeldab lävepakudel seismist maailmas, mis on takerdunud vana ja uue aja vahele. Triiviv narratiiv on endiselt tihedalt seotud oma tegevuspaigaga, õppides ja kasvades välja Läti ja Baltimaade kontekstist, kus “maailmad on mitu korda lõppenud”, läbi sajandite kestnud okupatsioonide, sõdade ja majanduslike murrangute ning taassündide ja taasleidmiste ajel.

and suddenly it all blossoms, 2021, Läti, 1 h 14 min
Režissöörid: Rebecca Lamarche-Vadel, Dāvis Sīmanis
Operaator: Andrejs Rudzāts
Stsenarist: Rebecca Lamarche-Vadel
Heli: LAFAWNDAH
Tootja on Riia rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal RIBOCA

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Vabade kunstide teaduskond NäitusedÜritused