Kuraatoriõppe reis Islandile

Foto: Triin Metsla

2022. a. veebruari lõpul toimus Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi (KVI) kuraatoriõppe tudengite reis Islandile, kus ühiselt külastati mitmeid kohalikke kunstiinstitutsioone, galeriisid ning kunstnike stuudioid.

Esimeste hulka kuulusid Rejkjaviki kunstimuuseum Kjarvalsstaðir, Marshallhúsiði kunstihoone, mis on koduks institutsioonidele nagu Kling & Bang, Nýlistasafnið (Living Art Museum) ja i8 Grandi – värskelt avatud näituseruum ühes Alicja Kwade näitusega.

Galeristidega kohtumised toimusid nii Berg Contemporary ning i8 galeriis, kus tutvustati Islandi kunsti ning galeriide tegutsemist nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Samuti oli üks osa programmist kunstnikega tutvumine, seekordsed külastused olid Islandi kunstnike Ragnar Kjartanssoni ning Arna Óttarsdóttiri stuudiotesse.

Lisaks muuseumidele ning galeriidele toimus kohtumine Islandi kunstiülikooli kuraatoriõppe magistritudengite ning õppekava juhi Hanna Styrmisdóttiriga. Kunstiprogrammi kõrvale mahtus ka tutvumine esteetiliselt lummava Islandi loodusega.

Reisist võtsid osa II aasta magistritudengid Marion Leetmaa, Maria Helen Känd, Gertu Borodkina, veebi vahendusel Brigit Arop ning õppejõud Triin Metsla ja Merilin Talumaa. Islandi-poolseks vastuvõtjaks oli i8 galerii ning galerist Thorlákur Einarsson.

Reisi toetas Nordplus.

IMG_1651
IMG_1667_2
IMG_1701_2
IMG_1702
IMG_1708-2
IMG_1739_2
IMG_1833_2
IMG_1846_2
IMG_1860_2
IMG_1873_2
IMG_1885_2
Fotod: Triin Metsla
Jaga sõpradega:

Postitas Annika Toots
Viimati muudetud