Töökeskkond

Aksessuaari suuna halduses on kaks töökoda: aksessuaaristuudio ja köitestuudio, mis on sisustatud kaasaegsete seadmete ning laia valiku tööriistade ja -vahenditega. Kogu õppekava (mood, tekstiil ja aksessuaar) käsutuses on kokku 8 töökoda. Töökojas läbiviidavates õppeainetes võimaldatakse tudengitel omandada tehnoloogilised protsessid algusest lõpuni omal käel. Suur rõhk lasub turvalisel töökeskkonnal ning ohutute tööoskuste juurutamisel kogenud meistrite juhendamisel.  

 

Aksessuaaristuudio B.510:

Aksessuaaristuudios toimuvad aksessuaarialased õppeained, kus saab baasteadmised kotitehnoloogiast, materjalidest, nahatöövõtetest, masinatest. Lisaks toimuvad aksessessuaaristuudios erialased projektid, milles tegeletakse peakatete, kinnaste ja jalatsite tehnoloogiaga.

Stuudios asub erialane raamatukogu, saab tutvuda ajakirja Collezioni Accessori viimaste numbritega, uusimate (Brunneri) nahanäidiste ja messimaterjalidega. Tudengitele on kasutamiseks kuus mannekeeni torsot ning valik erinevaid kingaliiste. Aksessuaari ja köitedisaini materjalilaost on tudengitel võimalik erialaprojektideks kulupõhiselt nahka soetada.

Loenguvälistel aegadel on stuudio tööajal avatud tudengitele iseseisvaks tööks. Masinaid kasutatakse õppetöö läbiviimiseks. Väljastpoolt osakonda soovijatel tuleb kontakteeruda vastava töökoja meistriga ning vahendi kasutustingimustes personaalselt kokku leppida.  

 

Köitestuudio B.511:

  • Nuutimis- ja perforeerimismasin
  • Kuumtrükipress
  • Papikäärid
  • Giljotiin
  • Laminaator
  • Täheladu käsitrükis

Köitestuudios asuvad paberite, kartongide ja naha töötlemiseks ning trükiste köitmiseks vajalikud seadmed (papikäärid, raamatuploki giljotiin, pressid, traatkammköitja, sadulklammerdaja, paberipuur, soonija ja perforeerija), tööriistad, liimid ja värvid.

Trükkimiseks saab kasutada kuumpressi Opus Coldcover (täheladu ja klišee). Võimalus on ka reljeeftrükiks ja stantsimiseks.