Bakalaureus

Installatsiooni ja skulptuuri bakalaureuseõpe jaguneb kolmeks õppeaastaks, mille raames omandatakse valdkonnaspetsiifilised põhiteadmised erinevatest vormi- ja ruumipraktikatest, materjalitehnoloogiatest ning kaasaegse kunsti ja kunstimaailma toimemehhanismidest.

  • Õpe keskendub kaasaegsele kunstile.
  • Osakonna õppevorm on valdavalt projektipõhine. See tähendab, et õpetamine toimub vastavalt õppekavale, mis sätestab küll kus, millal ja mida õpetatakse kuid vastus küsimusele kuidas ühele või teisele loomingulisele ülesandele läheneda jääb tudengi enda otsustada.
  • Õppetöö oluliseks osaks on dialoog tudengite ja õppejõududega vahel, vaststikune analüüs ja sõbralik kriitika.
  • Õppe eesmärk on anda võimalikult lai ja multidistsiplinaarne ülevaade kaasaegse kunsti praktikatest ja teooriatest, mis koos moodustavad individuaalse kunstipraktika ja iseseisva loomingulise tegevuse aluse.
  • Osakond ootab noorelt kunstnikult pühendunud keskendumist õppetööle, sõbralikkust, kollegiaalsust, avatud suhtumist ja intellektuaalset uudishimu.

Bakalaureuseõppe lõpetajal on võimalus jätkata õpinguid magistriõppes.

ÕPPEKAVA

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:Cambria; mso-ascii-font-family:Cambria; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Cambria; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-ansi-language:EN-US;}

Õppekava “Kunst” BA

Õppekava ainete nägemiseks ÕIS’is vali esmalt sisseastumisaasta ja siis vali paremast äärest “Õppekava ained”.