Täna saab viimast päeva Eesti Kunstiakadeemiasse sisseastumisavaldusi anda!

Täna, 29. juunil, saab viimast päeva esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia eestikeelsetele bakalaureuse- ja magistriõppekavadele kandideerimiseks. 

Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov rõhutab kunstihariduse olulisust tulevikuoskuste seisukohast: “Kunstiakadeemia pakub võimaluse iseseisva loojana valmistuda keeruliseks ja pidevalt muutuvaks tulevikuks. EKA uued magistriõppekavad hakkavad disaini vahendite ja meetodite abil tegelema ühiskonna aktuaalsete väljakutsetega ning millel saavad õppida erineva taustaga üliõpilased. EKAs õpitakse nägema seoseid, mida tavaliselt ei märgata. Siin saab põhjus-tagajärjelise mõtlemise oskuse, mis aitab mõista ja hinnata maailma meie ümber ning luua uut vajalikku väärtust, millel meie kultuur põhinebki.”

Olles teadlik maailma globaalsetest probleemidest, rõhutab EKA rektor Mart Kalm kunstiakadeemia pühendumist jätkusuutlikkusele: “Meie õppekavad keskenduvad kestlikule arengule ning julgustavad tudengeid looma keskkonnasõbralikke ja eetilisi lahendusi.”

“EKA eripära ja eelis on ka see, et oleme suhteliselt väike ülikool. Meie õppegrupid on väga väikesed ning see soodustab palju individuaalsemat lähenemist igale tudengile, palju personaalsemat kontakti õppejõududega ja süvitsiminekut,” täheldab EKA disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski.

Eesti Kunstiakadeemia palub mitte jätta avalduse esitamist viimasele hetkele, sest paljudes kõrgkoolides on vastuvõtuperiood lõppemas samal ajal ja SAISi süsteemis esineb tõrkeid juba praegu, mistõttu toimingud SAIS keskkonnas võtavad tavapärasest kauem aega.

Sisseastumisavaldusi EKA bakalaureuse- ja magistriõppesse võetakse vastu kuni 29. juuni kell 23.59 sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel ja kell 10.00–16.00 EKAs kohapeal, aadressil Põhja pst 7, ruumis D206.

Vestlused ja sisseastumiskatsed toimuvad vahemikus 3.–7. juuli. Vastuvõtu tulemused teatatakse hiljemalt 7. juulil.

Valikus on enam kui kolmkümmend arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuuri valdkonna eriala. Sisseastumistingimused ja info sisseastumiskatsete sisu ning toimumisaegade kohta on leitavad iga eriala veebilehelt rubriigist ‘Sisseastumine’ või siis lehe https://www.artun.ee/sisseastumine kaudu. Korraga saab avalduse esitada kuni kahele õppekavale. Küsimuste korral aitab EKA kodulehe vestlusaken või vastuvott@artun.ee.

Sisseastumise üldinfo ja erialad:
https://www.artun.ee/sisseastumine/tere-tulemast/ulevaade/

Bakalaureuseõppe vastuvõtutingimused:
https://www.artun.ee/sisseastumine/bakalaureuseope/avalduse-esitamine/

Magistriõppe vastuvõtutingimused:
https://www.artun.ee/sisseastumine/magistriope/vastuvotuinfo/

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud