Annike Laigo TINT / INK OBSESSIONS 25.02.- 15.03. 2016 Hop galerii

laigo

Annike Laigo

TINT / INK OBSESSIONS

25.02.- 15.03. 2016

Hop galerii

Tallinn

Hobusepea 2

Alates 25.02. saab Hop galeriis vaadata Annike Laigo tekstiile ja printe sarjast TINT / INK OBSESSIONS.

Näituse avamine toimub 1. 03. kell 18.00.

Tekstiilidisainer Annike Laigo on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (2000), täiendanud end Soomes (Aalto University 2003 – 2004) ja Taanis (Kolding School of Design) ning osalenud aastast 2002 arvukatel näitustel nii Eestis kui mujal.

Musta tindi seeria on inspireeritud iidsest Jaapani tilgatrüki tehnikast Suminagashist, mida läänepool on nimetatud ka marmoreerimiseks. Veepinnale tilgutatakse lahustumatut tinti, see valgub laiali, voogab ja liigub koos pinna virvendustega. Kunstnik lisab omalt poolt triki, mille tulemusena liigub tint ettearvamatult, moodustades eripäraseid graafilisi mustreid, mida saab küll seletada füüsika ja keemia abil, aga pole kuidagi võimalik kavandada ega korrata. Töö käigus tekkinud suurest hulgast tõmmistest on ta valinud üksikud õnnestunumad ja nendega edasi töötanud. Tulemuseks saab kangamuster, raamitud graafiline töö või ka näiteks tapeet. Selle tehnika põhiprintsiibil ei ole kuigi palju pistmist käsitööoskuse, ande või osavusega, see on juhuse süsteemil põhinev ainulaadne lummus, mida mingil muul moel vaevalt, et oleks võimalik saavutada.

Olles rabatud looduse võimest ikka ja jälle üllatada – sa võid küll ennustada, aga ei saa kunagi päris kindel olla – sean ettearvamatuse eelduseks ja teen juhusest oma tööriista.

Suminagashi seeriaid täiendav siidsallide kollektsioon transleerib meid ümbritseva mitmekesisuse, uskumatud hetked ja mälestusväärsed vaated kaelas kantavasse kvaliteeti. Sallid on valminud digitaaltrüki tehnikas Itaalias.

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Maria Valdma

HOP galerii

Hobusepea 2

10133 Tallinn

tel: +372 6462887

gsm: +372 5112350

e-mail: www.eaa.ee/hop

hop@eaa.ee

Postitas Solveig Jahnke
Tekstiilidisain Viimati muudetud