EKA virtuaalreaalsuse labor MELT innovatsiooni foorumil Kultuurikatlas

Foto: Artur Staškevitš
Asukoht:
Tallinna Kultuurikatel

Algus k.p.:
09.04.2019

Lõpp k.p.:
09.04.2019

Teisipäeval, 9. aprillil toimub MELT innovatsiooni foorum Tallinna Kultuurikatlas. Eesti Kunstiakadeemia on esindatud Showcase alal, kus EKA virtuaalreaalsuse labori (VR) juhataja Johanna Jõekalda ja vilistlane Artur Staśkevitś tutvustavad EKA virtuaalreaalsuse laborit. Lisainfo ja piletid: www.melt.ee.

EKA VR Labor

Käesoleval õppeaastal alustas Eesti Kunstiakadeemias tegevust VR Labor, mis koondab arhitektile ja disainerile vajalikke eriteadmisi virtuaalreaalsustehnikate rakendamisest disainiprotsessis. Virtuaalreaalsustehnikad võimaldavad kavandada ruumi selle tulevase kasutaja vaatepunktist ja pöörata disainiprotsessis tavapärasest suuremat tähelepanu kasutaja ruumielamusele. Ühtlasi võimaldavad need kuvada kasutajale reaalsuse kihistusi, mis jäävad tavaolukorras tema silmale nähtamatuks, ning laiendada seeläbi tema taju ulatust. VR Laboris keskendume neile ja teistele lisaväärtustele, mida virtuaalreaalsustehnikad arhitekti ja disaineri jaoks endas kannavad.  Igal semestril toimub VR Laboris üks intensiivkursus, mis annab ülevaate immersiivsetest ruumi kujutamise ja kujundamise viisidest. Kursusel omandatakse virtuaalreaalsusseadmete ja mängumootorite kasutuspõhimõtted ning oskus rakendada neid erialase loovmeediumina.
 

Uurimisprojekt “Biomeetriliste andmete rakendus interaktiivsetes disainilahendustes”

Interaktiivseid ruumimudeleid on muutujate rohkuse tõttu keeruline oma peas täpselt ette kujutada ja paberile panna. Arhitekti ja disaineri jaoks on virtuaalreaalsustehnikate oluliseks lisaväärtuseks võimalus interaktiivseid ruume kogeja vaatepunktist läbi testida. Sellest tulenevalt on käesoleval õppeaastal VR Labori peamiseks uurimissuunaks elamuspõhine interaktsioon. Mõõdistame biomeetriliste sensoritega ruumi mõju kasutaja aktiivsus-passiivsus ja positiivsus-negatiivsus näitajatele. Tuvastame ruumiliste stiimulite ja nende poolt esile kutsutud reaktsioonide vahel seaduspärasid. Paneme ruumi parameetrid elamusandmetest lähtuvalt interaktiivselt muutuma. Uurimistöö väljundiks on interaktiivse ruumi prototüübid, mis on programmeeritud kasutaja enesetunde stimuleerimiseks reaalajas oma omadusi ümber kohandama. Loe projektist veel.
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Üritused