Tekstiilidisain
Eriala on valik õppekaval moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain
Kõrgetasemeline tekstiilidisaini õpe
Tekstiilivaldkond omab sügavaid tähendusi nii kultuuris kui ka majanduses, kätkeb endasse ajastute teadmised ja lood, pärimuse ja traditsioonilised töövõtted. Kaasaegses tekstiilidisainis leiavad loova rakenduse nii vanad oskused kui kõige uuem teave materjalidest ja tehnoloogiatest, mis on toonud tekstiilide väljatöötamisse ja viimistlemisesse revolutsioonilisi muudatusi. Samas sünnib uus ja põnev tekstiilikasutus tihti unustusse vajunud vana oskuse sidumisest kaasaegsete probleemikäsitluste ja uudsete tehnoloogiatega.
Kuidas õppimine toimub
Kolme aasta jooksul omandatakse teadmised kaasaegsest materjalikultuurist, disainiteooriatest ja -meetoditest ning oskused need loomeprotsessis siduda. Õpe annab laialdased oskused ideede väljatöötamiseks, tehnilised teadmised tekstiilide teostamiseks, tekstiiltoodete kujundamiseks ja tootmiskõlblikkuseni arendamiseks.
Õppekava sisaldab teooriat ja praktilisi aineid, mille hulgas on nii kohustuslikke kui vabalt valitavaid. Väikesed õppegrupid tagavad individuaalse juhendamise ja vahetu tagasiside tudengile kogu õppeprotsessi vältel. Lisaks erialastele tehnoloogiatele õpitakse tundma tervet disainiprotsessi — ideest kuni viimistletud tooteni. Omandatakse ka erinevate vajalike arvutiprogrammide kasutusoskused (sh Adobe Creative Suite, Weave Point).
Lisaks tekstiilispetsialistidele on õppetöösse ja juhendamisesse kaasatud sisearhitektid, kujutavad kunstnikud, tootedisainerid ja moekunstnikud. Sageli toimuvad tegevused koostöös teiste osakondade, ülikoolide ja erinevate ettevõtetega. Koostööprojektid annavad disaineritele vajalikud probleemide lahendamise oskused, reaalse tööelu kogemuse ning võimaluse näha oma loomingut kasutusesoleva valmistootena.
Tulevikuperspektiiv
Tekstiiliosakonna lõpetanud tudengite tegevusvaldkond on lai. Omandatud teadmiste ja oskustega on võimalik keskenduda isisklikule loomepraktikale disaini- või kunstivaldkonnas või asuda tööle tekstiilidisaini kaasavatesse ettevõtetesse rõiva- või interjööritekstiilide disainerina. Tekstiili eriala lõpetanud tudengid on jätkanud õpinguid ka doktorantuuris, keskendudes valdkonna arendamisele läbi uurimustöö. Samuti töötavad tekstiilidisaini eriala vilistlased ka stilistide, aksessuaaridisainerite, tootearendajate, väljapanekute kujundajate, illustraatorite, jaemüügi sisseostjatena või rakendades omaloomingulisi oskusi muul viisil.