Õppe sisu

Toolistuudio prototüüpide ehitamine EKA puidutöökojas, kevad 2020. Foto: Laura Rohtlaan

Õppetöö ülevaade

Sisearhitektuuri BAKALAUREUSE õppekava läbimine kestab kolm aastat, õpe on päevane ning toimub eesti keeles, välisõppejõudude käe all ka inglise keeles. Õppekava täiskoormusega läbimine on tasuta. Kaasaegne inimene viibib juba täna suurema osa päevast siseruumides; tulevikus see trend pigem kasvab. Seetõttu on ruumi funktsionaalne ja emotsionaalne kvaliteet ülimalt oluline. Treenime tudengites lisaks käelistele ja tehnilistele oskustele üldistus- ja analüüsivõimet, mõõdutunnet, oskust olla kontaktis iseendaga ning samas teha meeskonnatööd.

Sisearhitektuuri osakonnas ei tegele me siiski ainult kitsalt “siseruumiga”. Kvaliteetset ruumi otsime nii loodusest kui erinevatest ruumitüüpidest, tegeledes nii eramajade, teatrite, rituaalsete ruumide kui väga erinevate töökeskkondadega köögist kuni kontorini. Sünnivad projektid, mis pakuvad ruumilahendusi erinevatele ühiskonnagruppidele ja püüavad siduda kogukondi.

Sisearhitektuuri osakonna eestikeelne MAGISTRIÕPE on stuudiopõhine. Esimesel aastal tutvustame läbi nelja stuudio uurimus- ja sekkumispõhiseid meetodeid: uurime näiteks ruumi ja poliitika seoseid, jääkmaterjalide kasutamist ja tehnoloogiaid, mis virtuaalset ja füüsilist ruumi kokku sulatavad. Sukeldume läbi välitööde kohalikku ruumi spetsiifikasse ja otsime välisekspeditsioonidel uurimisteemadega seotud situatsioone piiri tagant.

Esimesel aastal pannakse alus ka oma magistritööle ning teisel aastal keskenduvad magistrantuuritudengid peamiselt oma magistritöö valmimisele.

Eestikeelne magistriõpe on mõeldud neile, kel juba selja taga ruumihariduse bakalaureuseõpingud ning võib-olla ka mõningane töökogemus valdkonnas. Eestikeelse magistriprogrammi üheks eesmärgiks on ka valdkondliku teadusmõtte ja kodukeelse erialase sõnavara ergutamine.

***

 

Aasta-ajalehed Hea ülevaate sellest, mida, kuidas ja miks EKA sisearhitektuuri osakonnas nii magistri- kui bakalaureuseõppe tasemel õpetame ja õpime – akadeemilise aasta kaupa – saab kahest tänaseks ilmunud aasta-ajalehest: 2020, 2021, 2022  ja 2023.  NB! Paberväljaannet saad endale ka tellida.