Magistriõpe

Sisseastumine sisearhitektuuri osakonna magistriõppesse

Kuni 6. augustini toimub täiendav vastuvõtt sisearhitektuuri magistriõppe õppekavale.  Avalduse saab esitada SIIN

Olulised kuupäevad

14.-28.06.2021 – avalduste esitamine SAISis kuni 23:59

28.06.2021 – avalduste vastuvõtt EKAs kohapeal kell 10:00-16:00

05.07.2021 – vestlused kohapeal

06.07.2021 – tulemuste sisestamine SAISi

12.07.2021 – vastuvõetud kinnitavad oma õppimaasumissoovi SAISis

Kui soovid, et saadaksime Sulle sisseastumiskuupäevade, eelnevate nõustamiste, jms kohta meeldetuletuse, jäta siia oma meiliaadress.

Keda ootame õppima

Sisearhitektuuri eestikeelsesse magistriõppesse ootame kas meie osakonnas või teistes disainikoolides ruumihariduse bakalaureusekraadi omandanuid: nii neid, kes värskelt lõpetanud kui neid, kes vahepeal valdkonnas professionaalina tegutsenud. Magistriõpe tähendab bakalaureuseõpingutest suuremat süvenemist ning võimet minna oma tööga iseseisvalt edasi ning tugeval sisseastujal on silme ees siht, milleni ta järgmise kahe aasta jooksul püüdlema hakkab.

Sisearhitektuuri magistriõppe vastuvõtutingimused

Õppekohtade arv: 8

Sisseastuja esitab koos avaldusega:

Vestlused toimuvad Eesti Kunstiakadeemias, Põhja puiestee 7, Tallinn. Ruum C406 (või, tulenevalt oludest, Zoomis).

05.07.2021 kell 12:00–17:00

Pingerida moodustub kolmest hindest: vestlus; portfoolio; essee ja video.

Eksamiülesanded

Vestlus keskendub portfooliost, planeeritava magistritöö suunast ja videos esitatud disaineri missioonideklaratsioonist kerkivate teemade arutelule.

Vestluseks tuleb ette valmistada 1,5 minutiline portfoolio esitlus. Portfoolio PDF formaadis versioon esitada koos dokumentidega. Esitada minimaalselt viis erialaprojekti kokkuvõtet, mis eesmärgist olenevalt sisaldaksid ka rendereid, diagramme, fotosid ning selgitavaid tekste.

Vestluseks tuleb ette valmistada 1,5 minutiline võimalikku magistritöö teemat ja suunda puudutav esitlus. Essee võimalikust magistritöö teemast (kuni 2000 tähemärki, pdf-formaadis) esitada koos dokumentidega. Vajadusel kasutada täiendavat visuaalset materjali.

Vestluseks tuleb ette valmistada 1,5 minutiline video esitlus. Video eesmärgiks on võimaldada kandidaatidel tutvustada oma disainerimissiooni ja magistriõppe adressaati. Oluline pole siin videoklipi formaat ja tehniline teostus, vaid selles esitatud sõnum (sobib ka mobiiltelefoniga filmitud ja toimetatud materjal). Video laadida meelepärasesse voogesitust võimaldavasse keskkonda (Youtube, Vimeo vms) ning esitada vaatamislink essee dokumendis.