Anett Niine & Liisi Tamm
“WEAWE”

WEAWE (‘We weave’ – me koome) on kahe autori koostööna valminud kollektsioon, mis ühendab endas skulpturaalse vormi ja mängulise materjali. Innovatiivsel kangatehnoloogial põhinev kollektsioon kasutab suuri tekstuure, mahulist materjali ja pakub MultiWeave (3D-kudumine) tehnoloogia abil riiete loomiseks uusi võimalusi.

Kollektsiooni loomise üheks ajendiks on leida uus väljund nii riiete loomise protsessile kui ka tänapäeva naisele, kes neid riideid loob ja kannab. Riiete loomisel kasutatud julged värvid viitavad kiirele elutempole.

Selge vorm ja sportlikud värvid tõstavad esiplaanile riiete tekstuurse ülesehituse. Riided on loomult multifunktsionaalsed, neid saab omavahel kombineerida ja ilmet muuta näiteks varrukate eemaldamisel. Suurevormilisi riideid täiendavad aksessuaarideks loodud kotid ja ehted.

WEAWE loob MultiWeave tehnoloogia edasiarendusena võimaluse valmistada rõivaid täiesti uudsel meetodil, luues vorme, kus ei ole kasutatud õmblusi. Selline meetod annab võimaluse riideid taaskasutada ja -luua, neid üles harutades ja uuesti kududes.